Akkuyu'ya Kızıltoprak'tan Cevap

Gösterim: 3159
İbrahim Kıızıltoprak

Bir kongreyi daha geride bıraktık. İlçemize hayırlı olsun. Ak Parti İlçe Eski Başkanı olarak İbrahim Kızıltoprak’ı suçlayan Yusuf Akkuyu ile hiçbir sorunum yoktur; olmayacaktır da. Bizi suçlayan Sayın Akkuyu ile bir hedef koymuştuk. Kendilerini mutlaka mecliste görmek istiyoruz diye. 22 Temmuz 2007 seçimleri öncesinde kendileri adaydılar. Hem de adaylığını Paris’te yerden 320 m yükseklikte Eyfel kulesinin zirvesinden açıkladılar. Sonunda kadar yanında olduğumuzu söyledik. Türkiye’ye dönünce Sayın Akkuyu adaylıktan çekildi.

            Sayın Akkuyu ilçe kongresini kaybetmenin etkisi içerisindedir. Selam gönderiyorum, selamını almam diyor. Selam Allahın selamıdır. Sayın Akkuyu aklı ile değil duyguları ile hareket ediyor. Biz kendisine ‘seni meclise gönderelim; baklava börek diyoruz.’ O ‘Bana ilçe yönetim üyeliği yeter; simit ekmek diyor.’

            Müflis tüccar veresiye defterini karıştırırmış. Dört yıl önce ihalede yolsuzluk vardı da güne kadar neden bekledin. Yanlış yapılan ihalelerin gideceği yer mahkemelerdir. Şimdi gazetelere konuşuyorsun. Davacının şaşkını derdini mübaşire anlatırmış. Varsa delilin mahkemeye götür Sayın Akkuyu.

            Yolsuzluk varmış ilçe başkanı muhakkik tayin etmiş, Ahmet Çeliköz’ü ve üstü örtülmüş. Kamu ihalesindeki yolsuzluğa ne zamandan beri siyasi partiler bakıyor. İnsanın bunu söylemesi için körkütük sarhoş ya da cahil olması gerekir.

            Delegelerde oynandı. Başkan istediğini delege yazdı diyor sayın Akkuyu. Tüzük gereği doğal delege hariç delege listesinde 1 tane Kızıltoprak, 1 Yılmaz var. Ne benim baldızım ne de Avukat Abdülkadir Başkanımızın baldızı delegedir. Buna karşın delege listesinde 6 adet Ün, 5 adet Akkuyu soyadı var. Sayın Akkuyu’nun Kayın biladerleri hariç. Ayrıca ilçede en çok delege sayın Akkuyu’nun memleketi Davulga’dan, köylerde ise hanımının köyündendi.

Sayın Akkuyu, ‘kazanan Ak Parti olmuştur.’ diyemiyorsunuz. Yıllar sonra eşinden ayrılmış hanımefendiye niye boşandın diye sormuşlar. Kocam iktidarsızdı demiş. Ak Partiyi karalamak size bir şey kazandırmaz sayın Akkuyu.  Hala Ak Partiliyim diyorsunuz ama bu sadece kayıtlarda.

            Sayın Akkuyu İlçe Belediye Başkan adayımız Lütfi İhsan Dağ Olacaktı diyor.  İl delegesine herkesi yazıyorsunuz.  İlçe Belediye Başkanlarının il delegesi olması partimizin ilkesi olmasına rağmen Sayın Dağ’ı il delegesine yazmıyorsunuz. 

2006 programında sayın Yılmaz; Davulga İlköğretim Okuluna karşı olduğu için ters düştük diyorsunuz. İl Genel Meclisi Programını parti de yönetim kurulu ile beraber hazırladık. Orada siz de vardınız. Sayın Av. Abdülkadir Yılmaz bana sordu. Bu okul Davulga’da ihtiyaçmıdır. Bende evet şimdi ihtiyaç dedim. Davulga’ya okul yapılması kararı o zaman oy birliği ile yönetimden geçmiş oldu.  İlçe Yönetiminin istemediği bir yatırımın ilçeye gelemeyeceğini en iyi bilen kişi sayın Akkuyu’dur.

Sayın Akkuyu’nun İddialarının tamamı hilafı hakikattir. Yaşınız genç. Biz ıslanır kururuz. Ama bu huy sana huy değil.

Emirdağ İlçesinde Belediye başkanlığını Allahın izni ile yine Ak Parti alacaktır. Belediye başkan adaylığı ile süreç dahil bir çok konuda konuşulanlara karnımız toktur. En büyük hedefimiz belediyeyi almaktır. Nasip olursa da Martta belediye yine Ak Partili bir başkanda olacaktır.

Kongre sürecinde hiçbir arkadaşımız hiçbir delegemize yalan söylemedi. Hiçbir kimseye hiçbir konuda vaadde bulunmamıştır. Yönetimimize talip olan diğer arkadaşlar hakkında atıp tutmadık. Arkadaşların açığını aramadık.

Sayın Yılmaz’ın İlçe Başkanlığına tekrar aday olmam konusundaki ısrarına rağmen sırf Avukat Abdülkadir Yılmaz’ın önünün açılabilmesi için İlçe Başkanlığına aday olmadım. Sayın Yılmaz bizim kriterlerimize uyduğu içinde kongrede destekledim.

 

Herşey Emirdağ İçin                                     Her Şey Türkiye İçin

                                                                                             

                                              

 

                                               İbrahim Kızıltoprak

                                      Ak Parti Emirdağ Eski Başkanı

Comments are now closed for this entry