Logo East Belediye Ziyaret

Emirdağ İlçesi ile Hollanda’nın Haarlem şehri yöneticileri arasında yürütülen Logo East (Katı Atık Yönetimi) ile ilgili 2007 yılında başlatılan birinci Logo East projesinin bir yılsonunda başarı ile tamamlanması nedeniyle projenin ikincisinin devamı için görüşmelere başlanıldı.

İlk olarak Emirdağ Belediye Başkanı Lutfi İhsan Dağ’ı makamında ziyaret eden heyet sırasıyla Halk Eğitim Merkezini,Emirdağ Kaymakamı Zekeriya Güney’i,İlçe Milli Eğitim Müdürü Gıyasettin Taş,Fatih İlköğretim Okulu ve TEMA Emirdağ Gönüllü temsilciliğini ziyaret ederek Logo East -2- projesi hakkında fikir alış-verişinde bulundular.

Logo-East-II Projesi Ekibi Fatih İlköğretim Okulu’na bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Heyet Haarlem ile Emirdağ ilişkilerinin gelişmesinde önemli bir yeri olan Fatih İlköğretim Okulu'na yaptığı nezaket ziyaretinde Fatih İlköğretim Fatih İlköğretim Okulu Logo EastOkulu'nun projeye yapacağı katkılar ele alındı.
Haarlem Heyeti'nde; Rien BOTERMAN -Proje Koordinatörü-, Rinus HAAS -Spaarnelanden NV Yöneticisi-, Mine YAPAR -Çevre Uzmanı- ve Edith Van Ewijk -Amsterdam Üniversitesi Araştırma Görevlisi- yer alıyor. Projede yer alan Emirdağ Heyeti ise; Şükrü Alper AKIN -Proje Koordinatörü-, Arzu ENGİN -Afyon Kocatepe Üniversitesi Araştırma Görevlisi-, Dilek KARACA -Çevre Hizmetleri Birliği Çevre Mühendisi-, Hilal ÜLKÜTANIR -İl Özel İdaresi Çevre Mühendisi- ve Ramazan ATLAR'dan -Sosyal Bilgiler Öğretmenimiz ve Emirdağ TEMA Gönüllüsü- oluşuyor.

Haarlem-Emirdağ Belediyeleri arasında katı atıkların ayrıştırılması konulu Logo-East-I Projesi'nin devamı olan Logo-East-II Projesi’nde konu başlığı tehlikeli atıklar…

Ziyarette çevre projeleriyle ilgili olarak görüşlerini dile getiren Fatih İlköğretim Okulu Müdürü İbrahim KARADAĞ, "Yer aldıkları Eco Kids Projesi'nin ilk yıllarında önemli başarılar yakalandığını ancak geçen yıl bir iletişimsizlik yaşandığını bu yıl bu sorunun giderilerek kardeş okulumuz Piramide ile başarılı bir ortaklığı tekrar kurmak istediklerini belirtti. Buna paralel olarak yine çevreci bir proje olan Logo-East Projesi'ne destek olduklarını ve olacaklarını" belirtti.

Rien BOTERMAN, "Fatih İlköğretim Okulu'nun çevreci faaliyetlerini Hollanda'dan duyduklarını ve buna çok sevindiklerini belirtirken Hollanda'ya dönüşünde Piramide Okulu ile görüşerek Eco Kids Projesi'nin sağlam şekilde sürdürülmesi için çaba harcayacağını belirtti." Rinus HAAS ise; "Fatih İlköğretim Okulu'nun katı atıkların ayrıştırılması konusunda geçen sene okulda verilen eğitimin çok faydalı olduğunu belirterek çevreci faaliyetler için teşekkür etti ve sürmesini temenni etti."