Yusuf Akkuyu'dan Kızıltoprak'a Hızır cevap

Gösterim: 3816
İl Genel Meclis Üyesi Yusuf Akkuyu
28 Ekim Yarihi itibariyle yayınladığımız Ak Parti Eski ilçe Başkanı İbrahim Kızıltoprak'ın verdiği basın Açıklamasına İl Genel Meclis üyesi Yusuf Akkuyu'dan aynı gün gelen cevabı.

Sayın Kızıltoprak’ın açıklamasını okudum. Esef verici ve sanki olayların dışındaymış gibi gölge bir eski başkan gibi yorumlamış, 22 temmuz seçimlerin Ak Parti tüzük ve aday adayı başvuruları nasıl yapıldığını sayın Kızıltoprak iyi bilir bilmiyorsa açıp sorsun evet öyle bir düşüncem oldu. Ama ben ahde vefanın nasıl olduğunu bilen bir insanım ben vefanın İstanbul’da bir semt olduğunu sonradan öğrendim. Benim sadece bir düşüncem vardı beni öyle yerlere layık gördüğün den dolayı teşekkür ederiz.

Demokrasilerde herkes bilir ki biri kaybeder birileri kazanır ama bazıları delegeleri tehdit ederek aş verdik. iş verdik. Diyerek tehdit edeceksin sonrada sen kaybettin diyeceksin. Biz gönlümüzde seçimi kaybetmedik. Biz tüm delegelerimize en kalbi duygularla teşekkür ederiz kazanan Ak parti olur.

Sayın Kızıltoprak 1994 yılı Sayın Akkuyu’nun Van’dan gelerek olaylara akıl lamı yoksa duyguları ilamı hareket ettiğini bazıları ve kendisi çok iyi bilir.

Sayın Kızıltoprak dört buçuk yıldır baklava ve böreğin kimlere nasıl sunduğunu ve hatta bazılarına eliyle nasıl servis yapıldığını 4.5 yıldır çok iyi bilen birisiyim. Ben ak parti için baklava- börek peşinde hiç koşmadım kimseden de yağlı yoğurt istemedim.

Biz  sana 4 yıl önce peşin olarak hakim sandığımız  için bu yolsuzlukları   söyledik. 4.5 yıl sonra senin mübaşir olduğunu  öğrendik. Ne yazık ki!

Ahmet Çeliköz’ü sen muhakkik tayin ettin. Sebebi ise elindeki yetkiyi kullanmadın ve bu olayın ilçe yönetimindekilerin tamamın bilgisi vardır. Hatta olayları Oruçoğlu otelinde ilin en yetkili siyasetçisi gece yarısı hesap sordu.

Ama ne hikmetse bu olay örtündü ve çözülemedi biz yetimin ve garip gurabanın hakkını yetirmemek için var gücümüzle çalıştık. Ben hiçbir zaman alkol almadım sarhoşta nasıl bir duygu hiç tatmadım ama senin hafızandan şüphe ediyorum…

Sayın Kızıltoprak Ak parti tüzük madde 29 İlçe kongresi, seçilmiş 400 delege ile tabii delegelerden oluşur. İlçeye kayıtlı üye sayısı 400'den az ise, üyelerin tamamı ilçe kongre delegesi sayılır. İlçeye kayıtlı üye sayısı 400' den fazla ise; önce her mahalle ve köy için birer delege tahsis edilir. Tahsis toplamı, 400 sayısından düşülür. Arta kalan delege sayısı, partinin son milletvekili genel seçiminde o ilçede almış olduğu toplam oy rakamına bölünür. Bölüm sonucu çıkan kat sayının, o ilçeye bağlı her mahalle veya köyde alınmış oyla çarpımı sonucu çıkan sayı ile tahsis olunan sayının toplamı, ilgili mahalle veya köyün ilçe kongresi için seçeceği delege sayısını teşkil eder. Delege dağılımında eksikler, küsurat büyüğüne göre yapılan sıralama ile tamamlanır. Asil delege sayısının yarısı kadar da yedek delege seçilir (3) 30.7 - Delege seçimleri, ilçe yönetiminin görevlendireceği kişi veya kişilerin gözetim ve denetiminde gizli oy, açık tasnif esasına göre liste yöntemi ile yapılır. Sonuç tutanağa bağlanır ve ilçe yönetim kuruluna teslim edilir. Tüzüğün 46. maddesinde yazılı esaslar, delege seçimleri hakkında da uygulanır. 30.8 - Delege seçimlerine karşı seçimden itibaren 3 gün içinde il yönetim kuruluna itiraz edilebilir. İl yönetim kurulunun vereceği karar kesindir. 30.9 - açıklanan her tür itirazlarda; isteği halinde, itiraz eden kişiye alındı belgesi verilir ve verilen karar kendisine bildirilir)   diyor aç bir oku zahmet olmazsa eski görev yeri Tez inceli mahallesi imamı ve Çatallı köyü imamı nasıl delege oluyor bu tüzüğe göre  ve ayrıca Murat Ocak, Derya Ocak Hürü Dağcı, Tuğba Yılmaz (Av. Yılmaz’ın eşi) asil delege listesinde  eski bir başkan olarak usulsüz delege secimi mi yapıyorsunuz?  bile bile bütün üyelerden  özür dileyeceğine demagoji yapıyorsun.

Sayın Akkuyu, Davulga’lı olmaktan gurur duyuyor .Sayın Kızıltoprak bir dönem belediye başkanlığına iki dönem ak parti ilçe başkanlığını kazandıran Davulgalılarla,  Akkuyu her zaman gurur duymuştur. Ama Sayın Kızıltoprak ne hikmetse kimliğinde ne yazıyor. Şu anda ikametgâh adresi neresini dahi aklında tutamayan Kızıltoprak memleketinin neresi olduğunu bir açıklasın tüm kamuoyu bilsin.

Partimi hiçbir zaman karalamadım tek isteğimiz dürüst,çalışkan ,gelen hizmetlere karşı çıkmayan bir yönetim anlayışı dahilinde yönetimin oluşmasını sağlamaktı.

Benim söylediklerim tamamı gerçektir benim yaşım genç ama sen ıslandın ama kuruyamadın.

Senden sorduk ilçe belediye başkanları doğal delege dedin bizim Lütfi İhsan Dağ’ı il delegesi yazmamamızda bu gerçek vardır. Size inandık hiçbir art niyet düşünmedik. Biz daha önce söylediğimiz gibi yönetimi alsaydık. Lütfi İhsan Dağ’ı ilçe belediye başkan adayı açıklayacaktık. Ama sen kongreden bir sonra gittiğin un değirmeninde dahi Lütfi İhsan başarısız öncede de bize dediğin gibi  e kesin aday göstermeyeceğini orada dahi deklare etmişiniz yetki elinizde özünüz ve sözünüz birse açıklayın.

2007 yılı özel idare programının nasıl yapıldığını sen ve dört kişi çok iyi bilir  biz 2006 daki kasım dönemindeki 2007 yılı programını meclisten geçirdikten sonra yönetimin bilgisine sunduk.Sende konuşmadan o masada otuyordun Davulga Eski İlkögretim Okulunu beton statiğin 6 olduğunu bile bile  karşı çıktılar. Ama siz müdahil olmadınız 2 gün sonrasında karşı çıkanlar baklava börek hesabını yapanlar ve geleceğini düşünenler çark edip özür dilediler. Sende bu olayı en iyi bilenlerdensin Sayın Kızıltoprak. Davulga ilköğretim okulun ve Emirdağ Huzur evinin 2007 yılı yatırım programına nasıl alındığını Ömer Termal Oteli şahit olsa da söylese bu yatırımda gönülden destekleyenlere sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

Sayın Kızıltoprak senin kriterlerin nedir? Baklava-börek olduğunu bilmiyorduk!

Biz partimizin ilerlemesi için ve halka hizmet için Emirdag’a hizmet için simit ve çaya razıyız.

Sayın Kızıltoprak 3 gündür Eskişehir tıp Fakultesinde yatmaktadır. Bir an önce Sağlığına ve sıhhatine kavuşmasını diliyorum.

 Ak parti il genel meclis üyesi Yusuf Akkuyu

Comments are now closed for this entry