İlçemizde Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı

Gösterim: 3198
29 Ekim Cumhuriyet

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı sabah 9:00 da başlayan etkinliklerle kutlandı. Sabah saat 9:00 da ilçe protokolü 29 Ekim 2008meydan da yerini aldı. İlçemizde bulunan odalar, dernekler ve üretici firmalar kendilerini temsil eden araçlara Bayraklar astı ve meydandan halkı selamlayarak geçtiler. Katılımın yüksek olduğu  araçların, arkasından stadyuma doğru Cumhuriyet Yürüyüşü yapıldı.

Saat 10:00 da yürüyüşün ardından okullar , Jandarma Er Eğitim Taburu ve çok sayıda halkımızın da katıldığı program başladı. İlçe Kaymakamı Zekeriya Güney, Belediye Başkanı Lütfi İhsan Dağ, Garnizon Komutanı 29 ekim Cumhuriyet BayramıGökselin Zafer Saz’ın okulların ve halkın Bayramını kutladı. Arkasından 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı Okundu.

İlçe Kaymakamı Zekeriya Güney kutlama konuşmasında “ Batıdaki tüm planları alt üst etmiş, verilen mücadelenin ardından Türk milletinin karakterine uygun olan Cumhuriyetimizin 85. Yılını kutluyoruz. Bize cumhuriyeti armağan eden Atamıza Teşekkür ediyor Halkımızın Bayramını kutluyorum. Tek Bayrak, Tek Vatan, Tek yürekle bizi bölmek isteyenlerin karşısındayız ” dedi.

Haberin Devamında Daha Fazla resim görebilirsiniz!

Arkasından Şiir, kompozisyon, resim dalında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Emirdağ Gülsüm Hatun Sağlık Meslek Lisesi Halk oyunları ekibinin hazırladığı Ege yöresine ait Zeybek oyununun ardından tören geçişiyle kutlamalar sona erdi.

Her öğrencide bayrak vardı

Emirdağ kaymakamlığı ve belediyesi katkılarıyla her öğrenciye bir bayrak verildi.

Tertemiz bir kutlama oldu.Çimlenen sahamızda ilk defa bir resmi bayram kutlanıldı. Öğrencilerimiz bu saye de toz olmadı. Temiz bir ortamda bayram kutlandı.
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Comments are now closed for this entry