Kuş Gribi Gezici Aracı İlçemizdeydi

Gösterim: 2161
Kuş Gribi Eğitimi

Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı tarafından halkın kuş gribi hastalığına karşı bilinçlendirilmesi amacıyla Türkiye'yi gezen gezici aracı Emirdağ'a geldi.

Araç hakkında bilgi veren Emirdağ İlçe Tarım Veteriner hekimi Aydın Arıkanlı,  Emirdağ'da halkı kuş gribi'ne karşı bilinçlendirmek için çeşitli eğitim çalışmaları yaptıklarını belirterek, "Hastalığın yayılmasında göçmen kuşlar birinci derecede sorumlu olsa da konu hakkında yeterli bilgi sahibi olmayan kişiler de hem kendi sağlıkları hem de hastalığın yayılması konusunda önemli rol oynamaktadırlar. Bu durum halkımızın bilinçlendirilmesi çalışmalarının ne denli önemli olduğunu göstermektedir. Bu amaçla İl Müdürlüğümüz ekipleri tüm köylerimizde eğitim çalışmalarına devam etmektedir. Ayrıca Bakanlığımız tarafından oluşturulan yazılı ve görsel eğitim materyalleri ile donatılmış kuş gribi mobil eğitim araçlarından bir tanesi Emirdağ'a gelmiştir. Araç 5 gün ilimizde bulunacak ve halkımızın bilinçlendirilmesinde katkı sağlayacaktır" dedi.

Gezici araçta halkımıza projeksiyonla kuş gribi hastalığının önemi ve hassasiyeti anlatıldı. İlgili vatandaşlara da broşür verilerek halkımız bilinçlendirildi.


Comments are now closed for this entry