Kimse Yokmu Derneğinden Emirdağa Yarım Eli

Gösterim: 2641
Kimse yokmuİlçesimizde evinde gaz kaçağından meydana gelen patlamada yanan Abdullah Akçacal ve ailesine Kimse Yok Mu derneği Yardım eli uzattı.
1 kasım 2008 de mutfak gazının kaçağının fark edilmemesinden, evinde patlamayla neden olan olayda mağdur duruma düşen ailenin imdadına "Kimse Yok Mu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği” Afyonkarahisar Şubesi koştu. Dernek Gönüllüleri ve Emirdağ temsilcisi Mustafa Kınık tarafından aile ziyaret edilerek ihtiyaçlarının en kısa sürede giderileceği aileye söylendi. Evinde patlamadan dolayı bütün eşyaları hasar gören aileye ilk önce gıda ve giyim yardımda bulunuldu. Daha sonra aileyi derinden etkileyen patlamanın yaşandığı evin değiştirilmesi için yeni bir ev aranmaya başlandı. Mevcut Beyaz Eşyaların kullanılmaz hale geldiğinden beyaz eşyalarında temini sağlanacak. Mevcut oturulan evin birikmiş kira borcunun da kapatılacağı müjdesi aileyi sevindirdi. Bunun üzerine Kimse Yok Mu derneğinin hemen ilgisi ve yardımından dolayı gönüllülerine ve yetkilere teşekkür ve dualarını iletti.
Dernek yetkilileri, patlamada zarar gören mağdur aileye yardım etmekten büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.
Aile için çalışmaların devam edeceğini belirten Kimse Yok Mu Yetkilileri, yanıklarından dolayı 1 yıl çalışamayacak durumda olan baba Abdullah bey yerine, eşine bir iş bulmak için çalışmalara başladı.

Comments are now closed for this entry