Araç Muayenesi Mağdur Ediyor

Gösterim: 2275
Kısa bir zaman önce ilçemiz Özel Araç Muayenesi uygulamasına geçmişti.
Araç muayenesini özel şirketler tarafından aynen Avrupa’da olduğu gibi ilçemizde de yapılması araç güvenliği ve can güvenliği açısından gayet sevindirici bir uygulama oldu.

Birkaç aydır ilçemizde faaliyet gösteren bu uygulama zaman içinde mağduriyetleri de getirmeye başladı. İlimizin 1 merkez ve 2 ilçesine sabit istasyon, diğer ilçelerin tamamına gezici istasyon özel şirket tarafından uygun görüldü. Sabit istasyonlar hafta içi her gün bulunduğu yerde hizmet veriyor. Gezici istasyonlar belirli bir program dahilinde ilçelere hizmet veriyor. Gezici istasyon programına göre ilçemize;  her ayın 3. haftası sıra geliyor ve ilçemizde 3 gün  muayene yapılıyor.  Günde en fazla 20 araç muayene edebilen gezici istasyon  Emirdağ’ına her gelişinde en fazla 60 araç muayene edebiliyor. Emirdağ’ımızda bir ayda 60 araç dan kat kat daha fazla  aracın muayaneye girmesi gerektiğini bilmekteyiz.

Araç muayanesinde  sıra alamayan  hemşehrilerimiz, mecburen  en yakın sabit istasyona gidip muayenesini yaptırmak zorunda kalıyor.
Emirdağ dışına çıkan hemşehrilerimiz o kadar yol masrafı ettikleri için mağdur oluyor.
Diğer yandan Emirdağ dışında muayenesini yaptıran hemşehrilerimiz, muyene esnasında araçlarında tespit edilen bakım-onarım  işlerini gittikleri yerde yaptırmak zorunda kalıyorlar. Bu da ilçemiz sanayi esnafının mağduriyetine yol açıyor.
Hem araç sahiplerinin hem de ilçemiz sanayi esnaflarının mağduriyetlerinin giderilmesi için yetkililerin harekete geçmesi, bu mağduriyetlerin bir an önce bir şekilde önlenmesi vatandaşlar ve esnaflar tarafından bekleniyor…

Comments are now closed for this entry