Lütfi İhsan Dağ Fransaya Gidiyor

Gösterim: 2861

Emirdağ İlçesi Belediye Başkanı L.İhsan Dağ ve beraberindeki ekip yarın Fransa'ya gidiyor. Fransa'nın Vienne şehrine gidecek olan heyet burada Vienne Belediyesi ile görüşmelerde bulunacak. Başkan Dağ, daha sonra Fransa?dan Belçika'ya geçerek birkaç gün de Belçika da kalarak tekrar ülkeye dönecek. İlçe Belediye Başkanı L. İhsan Dağ ve beraberindeki heyet yarın Fransa'ya hareket ediyor. Konuyla ilgili olarak görüştüğümüz ilçemiz Belediye Başkanı L.İhsan Dağ Fransa'nın Vienne kentine gideceklerini belirtti.

İçişleri Bakanlığı'nın resmi yazısıyla harekete geçen ilçe Belediye Başkanlığı Bakanlığın yazısına istinaden Vienne Belediyesi ile görüşmelere başladı.

Kardeş Belediye Olacağız

Vienne Belediyesi ile Emirdağ Belediyesinin kardeş belediye olması için başlatılan girişimlerin ilk somut adımı yarın atılacak. Dağ ve beraberindeki heyetin Fransa'ya gitmesiyle başlayacak olan görüşmelerin önümüzdeki yıllarda artması planlanıyor.

Edindiğimiz bilgilere göre Fransa'nın Vienne Belediyesi'nde bir de Emirdağlı Belediye Meclis Üyesi bulunuyor. Bunun yanı sıra Vienne?de çok sayıda Emirdağlı yaşıyor. Başkan Dağ resmi olarak gerçekleşecek olan Vienne Belediyesi ziyaretinden sonra Belçika?ya geçerek birkaç gün de Belçika'da kalacak.

İlk defa Vienne Belediyesini ziyaret edecek olan ekip yaklaşık bir hafta sonra tekrar ilçe gelecek.

Önümüzdeki aylarda ise Vienne Belediye Başkanı ve beraberindeki ekibin de Emirdağ Belediyesini ziyaret edeceği öğrenildi.

Resmi Ziyaret

Ziyaretin tamamen resmi olduğunu belirten Dağ İçişleri Bakanlığının resmi yazısıyla böyle bir girişimde bulunduklarını ve bu yüzden buraya gideceklerini de söyledi.

Vienne Fransa'nın büyük kentlerinden Lyon yakınlarında bulunan bir kasaba.

Comments are now closed for this entry