Fransa Temasları Olumlu Geçti

Gösterim: 2060

Emirdağ Belediye Başkanı Lütfi İhsan Dağ, başkan yardımcı ve encumenden bir kişiyle gittiği Fransa Vienne kenti görüşmeleri olumlu geçti. Geçtiğimiz hafta sitemizden duyurduğumuz Fransa Vienne şehrine giden heyetimiz 29 Ocak perşembe günüden itibaren temaslara başladı.
Görüşmelere Lyon Baş konsolos Yardımcısı Zeynep Savaş'ta katıldı.
ikili görüşmelerin ardından 2 proje için ortak yürütülme kararı alındı. Park ve bahçelerde engelli vatandaşlara uygun kaldırım düzenlenmesi. Su artıma tesisiyle birlikte dağıtımda iyileştirme olarak kararlaştırıldı.
30 Ocak cuma günü Ekibimiz, Vienne Belediye başkanı Jacques Remillier tarafından verilen öğle yemeğinin ardından, Vienne de yaşayan türk halkıyla buluştu. cuma akşamı verilen resepsiyonun ardından  cumartesi günü Ekibimiz Bruksel'e geçti.
Peki Vienne nasıl bir şehir.  Türk populasyonu nasıl? Haberi devamında...

Ayrıca sitemizden haberlerimizi kaynak göstermekden alabilir, yayınlayabilirsiniz...

Image

Vienne Fransa'nın güney batısında yer alıyor. yaklaşık 30.250 nufüsa sahip olan kentte 4000 civarında türk 3000 civarında da Emirdağlı bulunuyor.2000 yııllıık geçmişşe sahip olan Vienne de turizm, şarapları ve jazz festivaliyle dünyaca ünlüdür. Kentin encumeninde de bir Emirdağlı hemşerimiz bulunmaktadır. Zekeriya Güven isimli hemşerimiz aslen Davulga kasabasından. Emirdağ'ın, Vienne ile ilişkilerimizi destekleyen, Zekeriya Güven kardeş şehir projelerinde de bize çok faydası olacak.

 Image

Comments are now closed for this entry