Yeni Mahalle Muhtar Adayı Cevat Sönmez

Gösterim: 3340
Yeni Mahalle Muhtar Adayı Cevat Sönmez
2009 yerel seçimler yaklaştıkca muhtar adayları da boy göstermeye başlıyor. 10 Mahallenin bulunduğu ilçemizde şimdiden 30'a yakın aday açıklandı. 3 adayın belli olduğuYeni Mahalle de adaylar yarışa şimdiden Başladı. Eski muhtarlardan Cevat Sönmez'de bende bu yarışta varım dedi.
Cevat Sönmez daha önce 1989 ve 1994  yılları arasında Yeni Mahalle de muhtarlık yapmış. Emekliliğini tamamlamak için memuriyetine dönmüştü. Şimdi emekli olan Cevat Sönmez, "mahaleme hizmet etmek için adayım" dedi.
Cevat Sönmez ile yaptığımız röportajımız
Emirdag.com.tr : Sizi tanıyabilirmiyiz?
Cevat Sönmez : 1948 doğumlu Evli ve 1 çocuk babasıyım. Emirdağ, Yeni mahalle de ikamet etmekteyim. İlk, orta ve Liseyi Emirdağ da tamamladım. Etibank ve Halk bankasında çalıştım. 5 yıl muhtarlıktan sonra maliyeye dönüp memuriyetimi tamamladım. Emekli oldum.
Emirdag.com.tr: Adaylığınız nasıl gerçekleşti?
Cevat Sönmez : Emekli olduktan sonra, bir boşluk içinde kaldım. yıllarca çalıştıktan sonra boş gezmek beni rahatsız etti.eski muhtar olmam nedeniyle, mahallelimin ısrarı üzerine de aday oldum.
Emirdag.com.tr: Yeni Mahalle İçin projeleriniz varmı?
Cevat Sönmez : Mahalleme örnek muhtar olacağım. Yoksullara, yardım sağlayacağım. İşlerinde ön ayak olacağım. Yol kenarlarını ağaçlandıracağım. güzel birde park yaptıracağım. Kaldırımları boyatıp, mahalle de 1-2 yere çeşme yaptıracağım. Çöp kutularını düzene sokturacağım. Arkadaşlarımla eksiklerin üstesinden geleceğiz.
Emirdag.com.tr : Son olarak eklemek istediğiniz var mı?
Cevat Sönmez : Takdir sizin işiniz, hizmet bizim işimiz. herkese hayırlı uğurlu olmasını diler. Saygılar Sunarım.

Comments are now closed for this entry