Toki de Mutlu Sona Gelindi

Gösterim: 3264

Toki 1. Etap Evlerinden Gece Görünümü
Toki 1. Etap Evlerinden Gece Görünümü
 

Emirdağ Toki de 1. Etap yüklenici firmanın iflas etmesi nedeniyle teslim süresi uzamıştı. Verilen tarihler özellikle gurbetçi vatandaşlarımızı sıkıntıya sokmuş, belirsizlik de iyiden iyiye umutları yıkmıştı.

Yüklenici firma alacaklısı %92’de kalan Tokiyi tamamlamak için 2008 Ekim ayında kolları sıvadı. Teslim etmek için gece gündüz çalıştı. Birde aralık ayında özellikle villalar sabote edildi. 85 villanın seramikler kırılmıştı. Yüklenici firmanın, sigorta şirketi zararı ödeyerek, eksikleri tamamlanarak, artık sona gelindi.

Ocak ayının 19’unda yüklenici firma tarafından Toki yetkililerine başvurulmuş. Başvuru kabul edilerek geçiçi kabul %95’le sağlanılmış. Teslimat için engeller ortadan kalkmış oldu. Minik, modern bir semt şeklini alan toki 1. etap apartman ve villalarıyla çok hoş bir görünüm sergiliyor.

Teslim Tarihi, detaylı gece ve gündüz fotoğrafları için haberin devamını tıklayınız.

%95 i tamamlanan evlerin eksiği neredeyse kalmadı. Eksik kalan cevre düzenlemesinde çevrenin çimlenmesidir. Bu da bu mevsimde mümkün olmadığından dolayı nisan ayına ertelenmiştir. Evlerin anahtarlarının teslimi için bütün engeller kalkmış oldu.

Image 

Şu durumda evlerin hepsine çanak anten kuruldu. Otopark alanları hazırlandı. 4 adet çocuk parkı hazırlandı, 4000 adet fidan dikildi. Bütün evlerin elektrik ve suyu açıldı. Kanalizasyonlar bağlanıldı.Yetkililerden edindiğimiz bilgiye göre, Emirdağ belediyesi tarafından yapı kullanma izinleri çıkartılarak, Mart ayının başında teslimatların yapılması bekleniyor.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image 

Comments are now closed for this entry