2009 Hızlı Balık Ödüllerine Dr. Mustafa Emeksiz Aday Gösterildi

Gösterim: 2373

             Referans Gazetesi tarafından düzenlenmekte olan 2009 Hızlı Balık Ödüllerine, Eskişehir Ticaret Odası Yönetim Kurulu tarafından, Bölgemizde Sağlık Hizmetleri Kategorisinde Sakarya Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mustafa Emeksiz aday olarak gösterilmiştir.

 Hızlı Balık Ödülü, Hızlı Balık kavramını hayata geçirip başarı ile uygulayan firmaları ödüllendirerek, Türkiye’ deki işletmelere izleyebilecekleri modeller sunar.

Günümüzde ancak, hızlı düşünen, uygun kural ve stratejilerden zamanında haberdar olarak hızla harekete geçen, eldeki artıları avantaja çevirerek, pazara hızla yayılan, gerektiğinde de hızla durmayı bilen küçük ya da büyük firmalar başarıyı yakalıyor. Ekonominin dinamikleri değişiyor. İş hayatında başarılı olmak için artık büyük bir balina gibi değil Yelken Balığı gibi olmak gerekiyor. Hızlı olmak, hızlı karar almak, rakiplere göre daha hızlı davranmak başarının yeni ölçütleri. İşte bu gerçeğe uygun kuruluşlar hızla ilerliyor, başarılı oluyorlar. Dünyada ve Türkiye'de yaygınlaşan hızlı balık kavramı, "büyük balık küçük balığı değil, hızlı balık yavaş balığı yutar" paradigmasına dayanıyor.

Comments are now closed for this entry