Hem Yeni Binasında

Gösterim: 1488

Emirdağ Halk Eğitim Merkezinde 2008 yılı Ekim ay’ında başlayan tadilat tamamlanarak yeni hizmet binasında hizmetine başladı.

13 Mart 2009 tarihinde Emirdağ Kaymakamı Zekeriya Güney, Garnizon Komutanı J.Bnb. G.Zafer Saz, Belediye Başkanı L.İhsan Dağ, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Zülfü Öner, İlçe Milli Eğitim Müdürü Gıyasettin Taş, Şube Müdürü Fevzi Karaduman ile birlikte Halk Eğitim Merkezini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

        Ziyaret sırasında Halk Eğitim Merkezi Müdürü Nurettin Diker’den yapılan çalışmalara hakkında vermiş olduğu bilgide;”Emirdağ Halk Eğitim Merkezimiz 1967 yılında Hükümet konağının bir odasında Orhan Başaran’ın müdür olarak atanmasıyla faaliyetine başlamış,1967–1986 yıllarında faaliyetine burada devam etmiştir.

          1987–1992 tarihleri arasında EM-DER A.Şti. ait Haremi mevkiindeki Şimdiki Emirdağ Meslek Yüksek Okulunun bulunduğu binada faaliyetini sürdürmüş,

          1993–1994 tarihleri arasında Şahsa ait bir binada kiracı olarak faaliyetini sürdürdü.

          1995 -2000 yılları arasında Emirdağ Ticaret Meslek Lisesi binasında faaliyetini sürdürdü.

           2000–2009 yılı Mart ay’ına kadar Emirdağ Lisesine ait Ek binaya taşınarak faaliyetini sürmüş,2009 yılı Mart ay’ından itibaren bu binada faaliyetlerine devam etmektedir.

Emirdağ Lisesinin ek dersliğe ihtiyacı olduğunu bildirmesinden sonra müfettişler tarafından yapılan inceleme sonucu Valilik makamının onayı ile bu binaya taşınmamız uygun görülmüştür.

        Binanın onarım ve tadilatı için Bayındırlık müdürlüğü personellerince yapılan inceleme sonucu 64.000,00 TL keşif özeti çıkmıştır. Bütçe yetersizliğinden zorunlu ihtiyaçlar için 2.kez yapılan keşif sonucu 27.000,00 TL olduğu tespit edilmiştir.

       İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yapılan ihalede 22.000,00 TL ihale edilmiştir. İhalede idari odaların bölünmesi, Kalorifer kazanı, çatı aktarılması ve Wc lerin belli bir bölümünün tadilatı ihale edilmiştir.

       Bir O Kadar Da Yerel İmkânlarla Tadilat Yapılmıştır

       Bunun dışında kalan binanın boyanması, elektrik tesisatının komple yenilenmesi, abonelik, ıslak zeminlerin granit, diğer yerlerin laminant döşenmesi, arızalı peteklerin değiştirilmesi, korkulukların yenilenmesi, güvenlik sistemlerinin aktarılması gibi kalan tadilat ve onarımlar kendi imkânlarımızla yapılmıştır. Kalan tadilatın tamamlanmasında Sayın Kaymakamımız Zekeriya Güney’in, Belediye Başkanımız L. İhsan Dağ’ın, işlerimizi yapan Emirdağ esnafının, kurslarımıza katılan öğrencilerimizin ve kurum personelimizin katkıları büyük olmuştur. Bizlerden yardım ve desteğini esirgemeyen herkese teşekkür ederim” dedi.

Emirdağ Kaymakamı Zekeriya Güney;”Halk Eğitim Merkezimizde yapılan onarım ve tadilatın büyük çoğunluğu tamamlanmıştır.İlçemiz halkı için güzel ve yeni bir hizmet binası olmuştur.Emeği geçenlere teşekkür ederim”dedi.

Comments are now closed for this entry