EROĞLU;  Sözümüz Senettir Dedi

Gösterim: 2097
Afyonkarahisar Milletvekili Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu 11 Nisan 2009 Cumartesi günü saat 16.00’da Emirdağ ilçesine gelerek yeni Ak Parti Belediye Başkanı Cengiz Pala hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
Emirdağ girişinde davul-zurnalar ve kalabalık bir halk tarafından karşılan Eroğlu ve beraberindekiler buradan Emirdağ Belediyesine geçerek Cengiz Pala’yı makamında ziyaret ettiler.
Emirdağ Belediye Başkanlığı makam odasındaki ziyarette konuşan belediye Başkanı Cengiz Pala yapmış olduğu konuşma;”Tüm yurdumuzda olduğu gibi Emirdağ ilçemizde de yapılan yerel seçimler sonucunda halkımızın teveccühü ile Emirdağ Belediye başkanı oldum. Aday olduğum sırada halkımızda vermiş olduğumuz sözler ve projeleri sayın bakanımız, Milletvekillerimiz, Valimiz, Kaymakamımız ve bürokratlarımızın yardım ve desteği ile yerine getireceğiz. Göreve başladığım ilk günlerde Emirdağ ilçemize gelerek bizleri onurlandıran Sayın Bakanımıza, Milletvekilimize, Valimize ve bürokratlarımıza çok teşekkür eder saygılarımı sunarak söz sayın bakanımıza bırakıyorum” dedi.
Afyonkarahisar Milletvekili Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu yapmış olduğu konuşmasında;”Sayın başkanımızı kazanmasından dolayı tebrik ediyoruz. Bizde Çevre ve Orman Bakanlığı olarak, Hükümet olarak her türlü Emirdağ’ına destek vereceğiz. Bu ilçe her şeye layık. Yurt dışında kaldığım yerlerden de Emirdağ’lıları tanıyorum. Çok dostlarımız vardır. Çok sıcakkanlı misafirperverdirler. Bu memleketin bir evladı olarak, Emirdağ’ın bir bakanı değil, hizmetkârı olarak çalışacağız. Buraya sadece tebrik için değil, Valimiz ve bürokratlarımızla geldi. Yerel seçim öncesi Emirdağ ilçesine bir takım sözler verdik.Bu sözlerimiz Yedikapı barajı,Duble yol,ağaçlandırmaya kadar verdiğimiz sözlerin arakasındayız.Bu sözleri verdiğim günden bir gün sonra bütün ilgili birimlere bu sözler iletilmiştir.

Gereken talimatı verdim.Ulaştırma bakanımıza Dört yoldan Emirdağ yoluna ilave olarak Davulga,Yunak istikametine giden yolun genişletilmesi için kendisinden destek talebinde bulundum.
Ayrıca dereyi ıslah edeceğiz, şehirde kanalizasyon, atık su arıtma tesisi için söz verdik. Bunlar için gerekli destekleri verceğiz. Sözümüz senettir. Sözümüzde durmayacak olsak daha tebrikatlar bitmeden gelmezdik. Bu yeni dönemde başkanımızın söz verdiği projeleri yerine getirmesi için her türlü desteği vereceğiz” dedi.
Konuşmalardan sonra basın’a kapalı olarak Eroğlu başkanlığında,Milletvekili Halil Aydoğan,Afyonkarahisar Valisi Haluk İmga,Emirdağ Kaymakamı Zekeriya Günay,bürokratlar,merkez ve belde belediye başkanlarının katılımı ile bir toplantı yapıldı.Toplantıdan sonra Eroğlu ve beraberindekiler Emirdağ’dan ayrıldı.

Image

Image

Image

Image 

Comments are now closed for this entry