Pala'dan Halk Günü

Gösterim: 1616

Belediye Başkanı Cengiz Pala 08 Nisan 2009 tarihinde göreve başladığı günden itibaren seçim öncesi vaat ettiği projele ve uygulamalarını yerine getirmeye çalışıyor.

14 Nisan 2009 Salı günü halk pazarında, Pazar esnafını ve alış-veriş yapan halkı ziyaret eden Pala 15 Nisan 2009 Çarşamba günü Belediye Başkanlığı makam odasında Merkez mahalle muhtarları, sanayi esnafı, Emirdağ halkından ziyarete gelenlerle bir toplantı yaptı.

Yapmış olduğu toplantıda çalışmalar hakkında bilgi veren Pala, yapmış olduğu konuşmada; ”Sevgili hemşerilerim 08 Nisan 2009 tarihi itibarı ile Emirdağ belediye başkanlığı görevime başladım. Başladığım gün uzun yılların sorununun biriktiği, norm kadro yakın zamanda çıktığı için önceleri çok sayıda vasıfsız işçi alındığı, gerekli duyulan vasıflı elaman sayısının yok denecek kadar az olduğunu gördüm. İlçemiz belediyesinin kadrosunda Şehir plancısı, İnşaat mühendisi, Peyzaj gibi olması gereken personeller yok. Bunun için belediyemiz dışarıya bağımlı olarak çalışıyor.

Emirdağ Hepimizin

Emirdağ sorunlarını birlikte çözeceğiz. Belediyemiz girişine Ak masa adını verdiğimiz bir masa koyduk. Bu masanın ak olmasını lütfen siyasi parti ile karıştırmayalım. Bu masaya ak dememizin amacı belediyemizde yeni bir dönemin, daha şeffaf bir dönemin başladığına dikkat çekmek içindir.

Ak masadaki görevliler gelen hemşerimizi güler yüzle karşılayacak, sorununu tespit edip, hemşerimiz çayını içene kakar ilgili birimlerle görüşerek hemşerimizi o birime yönlendirecektir. İlgili birim hemşerimizi büyük bir sabır ve güler yüzle karşılayarak kanunlar ölçüsünde işini titizlikle yapacaktır. Eğer olmuyorsa olmama sebebi kendine izah edilecektir.

11 Nisan 2009 Cumartesi günü Emirdağ belediyemizi tarihinde ilk defa bir bakan ziyaret etmiş ve ilçemizin sorununu kendi sorunu kabul ettiğini çözüm için gerekli yardım ve desteği vereceğini belirtmiştir.

Başta bakanımız olmak üzere tüm hemşerilerimiz, siyasilerimiz ve bürokratlarımızla adım, adım ilçemizin sorunlarını çözeceğiz.

İlk olarak alt yapıyı ele alacağız. Alt yapı yapılmadan üst yapı yapılmaz. Alt yapı yapılmadan atılan asfalt bugün ilçemizin en büyük sorunu olmuştur. En ufak yağmurda caddeler sel görünümünü almakta vatandaşımız ve esnafımız zor durumda kalmaktadır. İlk işimiz alt yapı olacaktır.

İkinci olarak ilçemiz içinden geçen çay dere sağlığımızı ciddi bir şekilde tehdit etmektedir.

Mühendisler iki gündür bununla ilgili çalışma yapmaktadır.

Hayal Denilen Baraj İnşaatının İlk Adımı Atılıyor

Çay derenin içi perde betonla kaplanacaktır. Köprüler nostaljik bir görünüme bürünecektir, Şehir orman alanı kurulacaktır.

İlk olarak Huzur evinin alt tarafında bulunan ağaçlık alan restore edilerek kamelya, büfe, çeşme, güvenlik sistemi oluşturularak piknik alanı olarak halkımızın hizmetine açılacaktır.

Buna benzer bir çalışmada Güney Saray köyümüz yakınlarında bulunan ağaçlık alanda yapılacaktır.

İlçemizin en önemli sorunlarından biri olan Sosyal tesis alanlarının olmayışıdır. Bunu da Sayın bakanımız Veysel Eroğlu’nun destekleri ile çözerek en kısa sürede ilçemize Sosyal tesis alanı, Gençlik merkezi kazandıracağız.

Emirdağ hepimizin.

Ben kendimi Emirdağ’ımıza hizmet için adadım. Bu hizmet aşkımızda sizlerinde köşe taşları olmanızı, bizleri desteklemenizi bekliyorum. Özlenen Emirdağ’ı el birliği içinde inşa etmek istiyorum.

Bu tür toplantılarımızı her fırsatta yaparak sizlerinde görüş ve önerilerini dikkate alacağım. Katılımlarından dolayı hepinize teşekkür ederim”dedi.

Comments are now closed for this entry