Sosyal Güvenlik Kurumu İçin Yer Aranıyor

Gösterim: 1421

Dün ilçemiz Belediye Başkanı'nı makamında ziyaret eden Emirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve Üyeleri yeni Başkan Pala'dan Sosyal Güvenlik Kurumu için yer istediler. Pala ise 'elimizden geleni yaparız' dedi. TSO Üyeleri ve Başkan Pala, Sosyal Güvenlik Kurumu'na verilmek üzere geçtiğimiz aylarda hizmete giren Sevgi Mağazası'nın alt katında bulunan kısmı gezdiler. Ama TSO üyeleri buranın SGK'ya verilmek için uygun olmadığını belirttiler.

Konuyla ilgili görüştüğümüz ilçemiz Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Abdil Demiral gazetemize yaptığı açıklamada şunları kaydetti : "SGK'ya verilecek olan yer en az 300-400 m2 olmalı. Kirasını, aydınlatmasını, ısınmasını biz Emirdağlılar olarak kendi cebimizden karşılayacağız. Bu konuda Bolvadin ve Çay Belediyeleri SGK'ye yer temin etmişlerdir ve SGK bu ilçelerde hizmet vermeye başlamıştır" dedi.

Cumartesi Toplantı Yapılacak

Bu arada bu konuyla ve ilçemizin diğer konularıyla ilgili ilçemiz Belediye Başkanı'nın bu Cuma veya Cumartesi tüm sivil toplum kuruluşlarının yöneticileriyle bir toplantı yapacağı belirtildi. Toplantıda SGK'ya verilecek olan yerden, ilçemizin şu an içinde bulunduğu sorunlardan nasıl kurtulabileceğine, ilçemizin öncelikli ihtiyaçlarına kadar birçok konunun Belediye Başkanı ve Oda yöneticileriyle masaya yatırılması planlanıyor.

Comments are now closed for this entry