Gurbetçi Şenliği Yerine Festival

Gösterim: 3238

Geçtiğimiz dönemde Emirdağ Belediyesince organize edilen Gurbetçi Şenliği yapılmaya başlanmıştı. Temmuz aynının son cumartesi yapılan şenlik 1 gün sürüyordu.  Şimdi merak edilen şenlik bu yılda yapılacak mı?  Konu hakkında Görüştüğümüz yeni dönem Belediye Başkanı Cengiz Pala şenlik ile ilgili

"Gurbetçi şenliği bu yıl da yapılacak. Hatta biz bu şenliği gurbetçi festivali haline getireceğiz. Bu festivali bir haftalık bir programla gerçekleştirmeyi düşünüyoruz. Gurbetçilerimiz artık Dörtyol'da karşılanacak. Burada çadırlar kuracağız. Emirdagımıza bir günlük şenlik yetmiyor.

Festival 1 gün değil 7 gün yapılacak

Allah izin verirse artık Dörtyol'da bir çadır kuracağız. Canlarımızı Dörtyol'da karşılayacağız. Bükmelerle, böreklerle, ayranlarla karşılayacağız. Ve orada gelen her hemşerimize hitap edeceğiz. Havaalanından gelen her arabayı oraya sokup konaklamalarını sağlayacağız.

Memleketimizin kötü imajını orada sileceğiz. Gurbetçi şenliğini festival haline getireceğiz. Emirdağ yoğurdunu, Emirdağ güvecini, Emirdağ'ın dolgulu köftesini kesinlikle tescilleteceğiz. Çeşitli etkinliklerle festivali bir hafta sürdürmeyi düşünüyoruz.” Dedi.  

Comments are now closed for this entry