Afyonkarahisar'ın Emirdağ ilçesinde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle İlköğretim Okulu öğrencileri, Belediye Başkanlığını Aziziye İlköğretim okulu, Tabur komutanlığını, M.Akif Ersoy İ.Ö. O, ,Askerlik Şubesini İnkılap İ.Ö.O.,Cumhuriyet Başsavcılığını Atatürk İ. Ö. O,Jandarma Komutanlığını, Emirdağ İ.Ö.O, Emniyet Müdürlüğünü Şükrü Mola İ.Ö.O., Mal Müdürlüğünü, Cumhuriyet İ.Ö.O, Sağlık Grup Başkanlığını Fatih İ.Ö.O., İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü Perihan Kemal Cuna YİBO İ.Ö.O. ziyaret ettiler.

22 Nisan 2009 Çarşamba günü saat 11,00’da gerçekleşen ziyaretlerde Emirdağ Belediye Başkanlığına gelen Aziziye İ.Ö. Okulundan Cansu Akca, Başkanlık koltuğuna oturdu. Belediye Birim amirlerini tanıştıran Belediye Başkanı Cengiz Pala “dilediğinizi isteyebilirsiniz” dedi. Birim amirlerinin görevlerini soran Cansu Akca “Okulumuz Aziziye’nin bahçesine kilit taş istiyoruz. Emirdağ da Eğitim adına daha duyarlı ve ilgili olmalı.” dedi.  Belediye Başkanı Pala da “Sizin istekleriniz bizim için emirdir. Eğitim ve tüm okullarımızın bahçesi konusunda elimizden gelen her türlü destek ve düzenleme de bulunacağız.” Dedi.

Emirdağ Kaymakamlığını ziyaret eden Mithat Paşa İlköğretim Okulu öğrencilerine Kayamakam Zekeriya Güney “Kaymakamlık” mesleğini tanıttı. Daha sonra öğrenciler Emirdağ Kaymakamı Zekeriya Güney’e sorularını sordular.

Öğrencilerden Beyza Gözel Kaymakamlık mesleğini seviyor musunuz? Diye sordu.

Kaymakam Güney;”kişi mesleğini severse mutlu olur, mutlu işler yapar. Sevmeden yapılan meslek hem kendine, hem topluma zarar verir. Hangi işi meslek olarak seçtiysek onun gereklerini en güzel şekilde yerine getirmeliyiz” dedi.

Veysel Kümeç, Emirdağ’ı seviyor musunuz? Diye sordu.

Kaymakam Güney;”Bizler devlet memuruyuz. Görev yaptığımız yerleri sevmemiz gerekir. Emirdağ ilçesi yurt dışı ile bağlantısı çok kuvvetli olmasına rağmen gelenek ve göreneklerinden ödün vermemiştir” dedi.

  Ziyarete gelen öğrencilerden ilk olarak Veysel Kemeç makam koltuğuna oturarak, Emirdağ Belediye başkanını arayıp, Mithat paşa İlköğretim Okulu bahçesine bank yaptırılmasını istedi.

Beyza Gözel makam koltuğuna oturduğunda İlçe Emniyet Müdürünü arayıp, Cumhuriyet meydanına bir ekip gönderilmesini, okul önleri de polis görevlendirilmesini istedi.

Hanife Koca makam koltuğuna oturduğunda İlçe Milli Eğitim Müdürü Gıyasettin Taş’ı arayarak Mithat paşa ilköğretim okuluna ek derslik yapılması için gerekli çalışmalara başlanılmasını istedi.

Günün anısına ziyaret edilen makamlarda öğrencilere hediyeler verilerek hatıra resmi çektirildi.

 

Image