2006 yılında ilçemizde talebi toplanan ve hayal denen Toki 1. Etap geçtiğimiz ay ev sahipleriyle buluştu.  2+1 alan vatandaşlarımızın büyük bölümü evlerine yerleşti. Villa sahiplerinin de gurbette olanları dışında evlerine taşındılar. Minik modern bir mahalle görünümde olan Toki 1. Etap Emirdağ’ın Eskişehir girişinde göz dolduruyor.

Emirdağ Belediyesince, Tokiye verilen hazine arazisi için yapılan ölçümler 4 Etap için uygundu. 1. Etap ihale edildikten sonra gelen talepler 2. Etap için toplandı. Yaklaşık 145 kişi 2. Etap için ön talep de bulundu.

Bununla birlikte, 21 Haziran 2007 Tarihinde Afyon Milletvekili Sait Açba’nın müjdesini verdiği Tarım Köy’de, Toki 2. Etaba dahil olacak. Hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımıza şehrin dışında daha düzenli bir tarım köy kurulacak. Hem sütlerini yüksek değerde satıp hem de kooperatif kurularak yemini ve hayvanlarının bakımını uygun fiyata temin edecekti. Bu sebeple Tarım köy  için başvuru 125 civarında oldu.

Fakat Toki 1. Etabının teslim süresinin uzaması 2. Etabı gölgeledi. Geçtiğimiz ay teslim edilen 1. Etabın devamı olan 2. Etaba gözler çevrildi. Şimdi Akıllardaki soru ise bu 2. Etap yapılacak mı? Yapılacaksa Başvurular tekrar ne zaman toplanmaya başlanacak?