Emirdağ da Şehitlik Ormanı Yapılmaya Başlandı

Gösterim: 1980

Emirdağ Belediye Başkanı Cengiz Pala’nın projeleri arasında bulunan şehitlik ormanı ve mesire yeri için Afyon Orman Bölge Müdürlüğü 1 Mayıs günü Emirdağ’a geldi. Bölge Müdürü Zekeriya Mere ve beraberinde gelenler Emirdağ’a yapılacak olan 2 Adet mesire yeri ve 1 adet şehitlik ormanı için keşif yaptılar. Emirdağ Belediye Başkanı Cengiz Pala’nın karşıladığı ekiple önce ilçemiz Adaçal mevkiine yapılacak olan şehitlik ormanı için keşif yapıldı. Bademlik mevkiinin Afyon tarafına yapılacak olan Şehitlik ormanı 16 hektar olacak.

Çalışmaların 2 Mayıs tarihinde başlayacağını belirten Zekeriya Mere yapılacak çalışmalarla ilgili “Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu’nun talimatı ile şehidi bulunan ilçe, belde ve köylere yönelik ‘Şehitlik Ormanı’ çalışmalarına arazi tahsisi ile başladık. Daha önce çalışması yapılan Bayat ilçesi ormanı tamamlandı.  Diğer ilçeler arasında öncelik Emirdağ’ın oldu.  Sırasıyla 16 ilçe 2 belde ve 15 köyde ‘Şehitlik Ormanı’ için çalışmaları devam edecektir.”diyen Müdür Mere "Çevre ve Orman Bakanımız Veysel Eroğlu’nun başlatmış olduğu Şehitlik Ormanı çalışmalarını yine Bakanımızın talimatları ile şehidi bulunan ilçe belde ve köylerde ‘Şehitlik Ormanı’ yapılması istedi. Beldelerde, İlçelerde ve köylerde şehit adını taşıyan Şehitlik Ormanı için Orman İşletme Müdürlüğü olarak çalışmalarımıza başladık” dedi.

Emirdağ Şehitlik Ormanı tamamlanması eylül ayını bulacağını belirten Mere “Emirdağ’a ayrıca 2 adette mesir yeri yapılacak. Bir tanesi Huzurevinin arkasına diğer ise Güneysaray ilçesi Osman arazisine yapılacak. Güneysaray’a yapılan yaklaşık 50 hektarlık bir alanı kapsayacak” dedi.

Konu ile ilgili olarak Emirdağ Belediye Başkanı Cengiz Pala “Müdürümü canı gönülden kutluyorum. 1 Mayıs İşçi Bayramı tatili olmasına rağmen işçilerini aldı getirdi. Keşfin başında bulundu. Emirdağ’a yakışır 2 mesire yeri birde Şehitlik ormanını en kısa sürede tamamlayacağına eminim. Şimdiden yapılacak mesire yerleri ve orman için teşekkür ediyorum.”  Dedi.
Arkasından Güneysaray ve Emirdağ Huzurevinin arkasındaki mesire yeri olacak araziler gezilerek keşfi yapıldı.
Image

Comments are now closed for this entry