Bursluluk Ve Yatılılık Sınavı Yapıldı

Gösterim: 1492

Emirdağ İlçesinde 03 Mayıs 2009 Pazar günü İlköğretim Okulu 5.sınıf, Ortaöğretim Okulu 9.10.11.sınıf öğrencilerinin katıldığı Yatılılık ve Bursluluk sınavı yapıldı.İlköğretim Okulu 6.7. ve 8.sınıf öğrencileri Haziran ayında yapılacak olan Seviye Belirleme Sınavı (SBS) sonuçlarına göre değerlendirilecektir.

Sessizliği Bozan Yine Emirdağ Belediyesi Oldu

Sınav haftasında Emirdağ Belediyesi anonslarla öğrencilerin dikkatinin dağılmaması için  gürültü ve ses yapılmaması konusunda halkı uyarırken 2008 yılı Haziran ay'ında yapılan OKS sınavında olduğu gibi bu sene de Belediye hoparlörlerinden sınavın başlamasından 10 dakika sonra cenaze anonsu yapılması tepkilere neden oldu.

 Emirdağ ilçesindeki sınav Dört merkez okulda yapıldı.

03 Mayıs 2009 Pazar günü yapılan sınava Onsekiz salon, Dört yedek salon olmak üzere toplam Yirmi iki salonda yapılan sınava Üçyüzelli iki öğrenci katılmış olup, yapılan sınav da sınav salonlarında iki öğretmen, her sınav merkezinde de Üç bina sınav sorumlusu görev yapmıştır.

Sınavların iki senedir Emirdağ ilçesinde yapılmasından öğrenci velileri son derce memnun oldular.

Öğrenci velileri yapmış oldukları açıklamalarda;”Sınavın Emirdağ ilçemizde yapılması bizleri maddi, öğrencilerimizi manevi yönden sevindirmiştir. Ulaşım ve barınma problemi yaşamadan sınav merkezlerine gelerek öğrencilerimizin sınava girmesini sağlamaktan mutluyuz.Sınavın ilçemizde yapılması bizleri maddi ve manevi yönden memnun etmiştir” dediler.

Comments are now closed for this entry