Şehitlik Ormanı İçin Çalışmalar Başladı

Gösterim: 1406

Geçtiğimiz haftalarda Afyonkarahisar Orman İşletme Müdürü Zekeriya Mere, Afyonkarahisar ve ilçelerinde yapılması planlanan "Şehitlik Ormanı" çalışmalarıyla ilgili olarak ilçemize gelmişti.

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu'nun talimatı ile şehidi bulunan ilçe, belde ve köylere yönelik "Şehitlik Ormanı" çalışmalarına başlayan Orman işletme Müdürü Zekeriya Mere'ye, Belediye Başkanı Cengiz Pala ve ilçemiz Belediyesi personellerinden Vejdi Yürük eşlik etmişti.

Mere Cuma Geldi, Çalışmalar Cumartesi Başladı

Cuma günü ilçemiz Adaçal'ın eteğinde (TİTAŞ'ın altı) bulunan boş arazide Cengiz Pala ile incelemelerde bulunan Orman İşletme Müdürü Zekeriya Mere'nin Cuma günü ilçemizden ayrılmasından sonra "Şehitlik Ormanı" ile ilgili çalışmalar bir sonraki gün yani Cumartesi günü başladı.

İş Makinaları Çalışıyor

Şehitlik Ormanı olarak düşünülen alanda ağaç dikimi için yerler açılıyor. Mere’nin yaptığı açıklamada “iş makinamız toprağı ağaç dikimine uygun hale getiriyor.  Büyük çukurlar açarak toprağın hava alması sağlanıyor.  Biz dikimlerini ekim ayında yapacağız. Bu sayede ağaçların gelişimi daha hızlı olacaktır.” dedi.

Comments are now closed for this entry