Mithatpaşadan Görkemli Okuma Bayramı

Gösterim: 3309

Anadolu Öğretmen Lisesi konferans salonunda 15 Mayıs 2009 Cuma saat 17.00’da düzenlenen törene Emirdağ Kaymakamı Zekeriya Güney, Belediye Başkanı Cengiz Pala,İl Genel Meclisi Üyeleri Mevlüt Gürbüz,Celil Yılmaz,İlçe Milli Eğitim Müdürü Gıyasettin Taş,Jandarma Karakol Komutanı Alirıza Şimşek,davetliler ve öğrenci velileri katıldı.

Sınıf öğretmeni ve öğrenci velileri tarafından hazırlanan Programın sunuculuğunu 

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı sınıf öğretmeni Mustafa Demir yaptı.Demir yapmış olduğu konuşmada;”1/A sınıfı öğrencilerinin hazırlamış oldukları’’ Okuma Bayramı’’ kutlama programına hoş geldiniz şeref verdiniz.

  Eğitimin en temel olgusu olan SEVGİ’’den bahsetmek istiyorum.

          Kişiler arası ilişkiyi, barışı, güveni, fedakârlığı hoşgörüyü, başarıyı oluşturan önemli özelliklerden biri sevgidir. Sevginin olduğu alanlarda yenilikler, güzellikler ve başarılar gelir. Ümidimizi, yaşama sevincimizi, güçlülüğümüzü sevgilerden elde ederiz. Duyguların en yücesi,  en anlamlısı sevgidir.

          Dünyamızın hızla döndüğü ve kabuk değiştirdiği günümüzde değişmeyen, kalıcı değerlerimizden biri sevgidir. Bizim yaşayabilmemiz için sevgiyi tüm olumsuzluklara rağmen yaşatmamamız gerekir. Niçin ve nasılları bir kenara bırakarak, insanları, ağaçları, hayvanları, toprağı, suyu kısaca tüm canlıları tadında sevmeli, sevgi dolu kalplerle yaşamayı bilmeliyiz.         Eğitimde sevgi başarının özüdür” dedi.

Öğrenciler tarafından hazırlanan oyun ve gösterilerden sonra Emirdağ Kaymakamı Zekeriya Güney tarafından öğrencilere hediyeler verilerek program tamamlandı.

Comments are now closed for this entry