Geçtiğimiz günlerde Antalya’da düzenlenen folklör yarışmalarına katılan ilçemizin folklör ekibi ‘genç geleneksel’ dalda Antalya’dan üçüncülükle dönmüştü.

Konuyla ilgili olarak görüştüğümüz ilçemiz folklör ekibi çalıştırıcılarından Pınar Halaç Antalya’daki yarışmayı değerlendirerek çeşitli açıklamalarda bulundu :

‘Antalya’da aldığımız üçüncülük bana göre başarıdır. Şöyle başarıdır. Daha önceki röportajımda da belirttiğim gibi Emirdağ oyunları ilk defa düzenli olarak ilçe dışına çıkıyor. Burada sayın Sağlık Meslek Lisesi Müdüresi Elvan Durmaz, yardımcısı Reyhan Biçer hoca efendi, emekli öğretmen hemşehrimiz H.Rıfat Aydemirle ekibimiz ve ben bir aile düzeni içinde çalıştığımız Ümran Durmaz, Serdar Kökçü, Yavuz Öztuncer öğretmenlerimizle birlikte bu işi başlattık. 2008’de ikinci olduk, 2009’da birinci olduk.

Burada Emirdağ adına bu arkadaşlara teşekkür etmek istiyorum. Tabi talebe kızlarımızın da hakkını yememek lazım. Emirdağ Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza tabi bir önceki açıklamamızda ‘emeği geçen herkese’ diye bahsettiğimiz ama bu konuda üzülmeme sebep olan EYAD konusuna değinmek istiyorum.

Şahsım ve Emirdağ adına bütün arkadaşlarım adına EYAD’a bize verdiği destekten dolayı teşekkür ediyorum. Tabi tekrar bu işte emeği geçen burada adını sayamadığım herkese teşekkür ediyorum’ dedi.