Bakan, Pala'nın Konuğu Oldu

Gösterim: 1997

Geçtiğimiz Cumartesi günü ilçemiz Belediye Başkanı Cengiz Pala kendi evinde saat 12.00 ile 16.00 arasında ‘Birlik ve Beraberlik’ yemeği verdi.

Pala’nın kendi evinde düzenlenen yemeğe katılanlar arasında Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu ile Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Sait Açba da vardı.

Bu önemli iki ismin yanısıra Başkan’ın yemeğine Afyonkarahisar AKP Milletvekili Halil Aydoğan, ilçemiz Kaymakamı Zekeriya Güney, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Abdil Demiral, EYAD ikinci Başkanı Necati Şevik, AKP İl ve ilçe yönetimi, Belediye Meclis Üyeleri ve ilçemiz halkından çok sayıda davetli katıldı.

Yemek Yemedi, Yaprak Sarması ve Baklava Yedi

Saat 16.00 civarında Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanıyla ilçemize gelen Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu Cengiz Pala’nın evinde düzenlenen yemeğe katıldı. Önüne konulan yemekleri karnı tok olduğu için yemeyen Bakan ilçemizin meşhur yemeklerinden yaprak sarmasından yemeden edemedi ve yaprak sarmasını beğendiğini gösterdi.

Programda Yoktu Ama Pala’yı Kıramadı

Programında olmamasına rağmen Eroğlu, ilçemiz Belediye Başkanının ısrarını geri çevirmedi ve yaklaşık 1.5 saat ilçemizde kaldı.

Yemekten Sonra Topakev’de Kahve İçtiler

Bakan Eroğlu ve beraberindeki heyet yemekten sonra Pala’nın evine kurulan Topakev’e geçerek burada bir müddet ilçemizin sorunlarını konuştular. Bakan Eroğlu, Sait Açba, Halil Aydoğan, Başkan Pala, İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel ve AKP İl Başkanı Mehmet Zeybek’in dışında kimsenin alınmadığı Topakev’de Pala özellikle tabur konusunun Emirdağ için önemli bir konu olduğunu ve bu konuda kendilerinden destek beklediğini vurguladı. Bunların yanısıra Pala, Topakev’de ilçemiz için önceden söz verilen projelerin hızlandırılmasını istedi.

Bakan, Milletvekilleri Ve Akp İl Yönetimi İle Samimiydi

Düzenlenen yemek esnasında Başkan Pala’nın Bakan Eroğlu, Milletvekilleri ve AKP İl Yönetimi ile olan samimiyeti de gözlerden kaçmadı.

Bakan’ı Getiren Pala, Başbakan’ı Da Getirir

Bu arada programda olmamasına rağmen ilçemize gelen Eroğlu’yla ilgili olarak yemeğe katılanlar tarafından ‘Bakan’ı getiren Pala, Başbakan’ı da getirir’ yorumu yapıldı.

Comments are now closed for this entry