Dikkat Cezaya Basmayın

Gösterim: 2250

Yıllardır  Emirdağ merkezinde park yasak levhalarını görürüz ama trafik işaretlerini bilmeyenler için bir süs gibi duran ve öyle uygulanan levhalara artık dikkat etme zamanı geldi.

Emirdağ İlçe Trafik komisyonu tarafından 3 Haziran Çarşamba günü başlatılan uygulama ile birlikte Konya caddesinde sol taraf iş bankasından ticaret odasına kadar, Afyon yolunda sol taraf, Eskişehir caddesinde sağ taraf, Hükümet binasının önünde sağ taraf, Arabacılar sokağında sağ taraf, incili camisinin de yanı parka izinli olan yerleri. Buralarda park etmenizde bir mahsur yok. Ama ilerleyen günlerde Emirdağ spor için yardım amaçlı park ücreti alınacak.

Peki bu caddelerin diğer tarafına aracınızı park ettiniz.  Emirdağ Belediyesi zabıtacılarınca 69 ve 128 tl cezaya kesilebilirisiniz.  Emirdağ ilçe trafik komisyonunun aldığı kararla Cumhuriyet meydanında polis ekipleri de kontrol edecek. Trafik ekiplerince trafiğin akışını bozan parklar içinde 256 lira park cezası kesilebilecek.

Konu ile ilgili olarak Emirdağ Belediye Başkanı Cengiz Pala “ Amacımız halkımıza ceza yazmak değil. Merkezdeki yaz aylarında sıkışa trafiği rahatlatmaktır. Bu nedenle halkımızı duyarlı olmaya davet ediyorum. Zorunlu olmadıkça araçlarınızı garajınızdan çıkarmayın.” dedi

Comments are now closed for this entry