Haziran, Temmuz, Ağustos aylarında tatillerini geçirmek için ilçemize gelecek olan hemşerilerimize yönelik olarak geçtiğimiz yıl başlatılan denetlemeler bu yıl da devam Eylül ayına kadar devam edecek.

İki Denetleme Yapıldı

Bu kapsamda denetlemelerin iki denetleme yapıldı ve ilçemizdeki esnaflar kaldırım, yol işgali vb. konularda uyarıldı. Öğleden önce saat 09.00 ve öğleden sonra saat 14.00'de yapılan uygulamalar çerçevesinde esnaflar dolaşılarak konulan kurallara uymaları istendi.

Uygulamalara ilçemiz Sağlık Grup Başkanlığından bir memur, ilçemiz Belediyesinden iki zabıta, ilçemiz Emniyet Müdürlüğünden bir memur ve ilçe Tarım Müdürlüğünden bir memur katıldı. Uygulamaları ilçemizde yayın yapan yerel gazetelerin sorumluları da takip ettiler.

Uygulamalara Halktan Destek

Yapılan uygulamaların Emirdağ için olumlu olduğunu belirten ilçemiz halkı bu uygulamalar sayesinde herkesin özellikle bayanların kaldırımlardan rahat bir şekilde geçebileceklerini bu yüzden uygulamalara tam destek verdiklerini belirttiler.

 

 

"Amacımız Üzüm Yemek"

Uygulamalar başlamadan önce alınan karar gereği ilk etapta market ve bakkallara kaldırımın üzerine sadece ekmek dolabı, dondurma ve su dolabı konmalarına izin verilmişti. Sonrasında ilçemiz Belediye Başkanı Cengiz Pala, ilçemiz esnafının kışın zor ayakta kaldığını, yazın gelmesiyle işlerinin düzelmesi için esnafa kaldırım konusunda biraz esneme yapabileceklerini belirtti. Pala yaptığı açıklamada "Biz burada hem halkımızı hem esnafımızı düşünmek zorundayız. Bizim amacımız üzüm yemektir, bağcıyı dövmek değildir. Bu nedenle esnafımıza, kaldırımdan geçen hemşerilerimizi rahatsız etmemek şartıyla kaldırımlarını kullanma izni vereceğiz" dedi.