Allah Utandırmasın

Gösterim: 2205

Emirdağ Belediye Başkanı Cengiz Pala Karşıyaka Mahallesi sakinleri ile Şükrü Mola İlköğretim Okulunda bir araya gelerek toplantı düzenledi. Yerel seçimlerden zaferle çıkan Ak Parti Belediye Başkanı Cengiz Pala seçilenden sonra yaptığı hizmetleri anlatmak ve vatandaşların sorunlarını yerinde dinlemek amacıyla yapacağı toplantıların ilkini Karşıyaka Mahallesindeki Şükrü Mola İlköğretim Okulunda gerçekleştirdi.

Belediye başkanı Cengiz Pala beraberinde eşiyle birlikte belediye personeli ile geldiği toplantıya Karşıyaka Mahalle Muhtarı Meliha Yüksel ile mahalle sakinleri katıldı. Yaklaşık 60 kişinin katıldığı toplantıda yaptıklarını anlatan Pala “Emirdağ’ ın hiçbir sorunu bu güne kadar ilgili mercilere bildirilmemiştir.  Resmi dairelere varıp sorunu anlattığımız zaman bize” Sizle ilgili bize hiçbir sorun iletilmedi “deniliyor. Ben seçimden önce ne söz verdimse tek tek yerine getiriyorum. İlçemize mesire yeri sözü verdim. Güneysaray yakınlarına yapımına başladığımız mesire yeri % 90 bitti. Yedinci aya gurbetçilerimizin gelmesine burayı faaliyete geçireceğiz. Şehitler ormanı sözü verdim. Şehitler ormanı ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Yıllardır atıl durumda olan asfalt şantiyemizi faaliyete geçirdik. Size söz veriyorum en kısa zamanda Emirdağ Belediyesi nin girmediği sokak kalmayacaktır. Yaptığımız hizmetlerden rahatsız olanlar var. Bu memleket bizim memleketimiz güzel şeyler yapmaya çalışırken bizi resmen engellemeye çalışanlar var. Allah bizleri utandırmasın. Karşıyakalı can hemşerilerim ben sizlerin hizmetkârıyım” dedi. Vatandaşların Meteorolojinin arkasındaki yolun çok dar olduğunu dile getirmeleri üzerine Pala” O yol genişletilecektir. Fakat zaman istiyorum. Her şey birden olmuyor” dedi.

Bazı mahalle sakinlerinin evlerinin önüne asfalt atılmasını istemeleri üzerine Başkan” Sayın başbakanımızda aynı görüşte olup kesinlikle ara arterlere asfalt atmayacağız. Kilitli parke taşı döşeyeceğiz. Sadece ana arterlere asfalt atacağız. Alt yapısı tamamlanmadan hiç kimse benden asfalt ve taş istemesin. Önce alt yapı sorununu çözeceğiz. Hiçbir belediye başkanı altyapıya girmek istemez çünkü alt yapıya el atan başkan seçim kaybeder. Benim öyle bir sorunum yok. Onun için alt yapıya el attık. Bu güne kadar Emirdağ belediyesinin alt yapı projesi yoktu. Emirdağ’ımızın şehir planını çıkardık. Vatandaş bilgisayardan girip Emirdağ’ın neresinde ne var oradan görebilecek. Organize sanayi bölgesi ile ilgili çalışmalarımız hızla devam ediyor. Kasım ayında organize sanayi tamamlanarak yatırımcıların hizmetine sunulacaktır. Emirdağ organize sanayisinin olduğu yer gibi bir yer hiçbir yerde yoktur. Duble yol projesi bu yıl programa alınıyor. Tarım köy projesi ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor önümüzdeki günlerde kesin talepleri alacağız.” dedi. Toplantıya katılan vatandaşlar belediye Başkanının böyle bir toplantı düzenlemesinden memnun kaldıklarını belirttiler. Pala “Her hafta bir mahallede toplanarak vatandaşlarımın sorunlarını dinleyip çözüm yolları arayacağız. Önümüzdeki hafta Çilli Mahallesi halkı ile bir araya geleceğiz” dedi. Daha sonra Şükrü Mola İlköğretim Okulu Müdüründen okulun ihtiyaçlarını soran başkana okul müdürü Metin Sağlam” Okul bahçemize parke taşı döşenmesini istiyoruz “dedi. Başkan” Okul Bahçecinizi düzenleyelim, bahçıvanlarımız burada bir çalışma yapsınlar arkasından buraya bir basketbol ve voleybol sahası yapalım. Ölçülere uygun olaraktan yapalım. Daha sonra kalan kısımlara kilitli parke taşı döşeyelim “dedi.

Comments are now closed for this entry