İGM Üyeleri Baraj İçin Isparta'daydı

Gösterim: 2402
Emirdag.com.tr15.06.2009 Pazartesi günü Emirdağ Belediye Başkanı Cengiz Pala Ankara’da  ilçemize gelecek yatırımları takip ederken, İl Genel Meclisi üyeleri  Yusuf Demir, Mevlüt Ergürbüz ve İlçe Başkan  Yardımcısı  Sami Demircan;  DSİ Isparta Bölge  Müdürü İsmail Hakkı Ertekin’i makamında ziyaret ettiler. İl Genel Meclisi Üyesi Yusuf Demir’den aldığımız bilgilere göre; ağırlıklı konu  Yedikapı Barajıydı. Barajla ilgili son durumu aktaran Demir; ‘ Barajla ilgili çalışmalar hızlı bir şekilde sürüyor. DSİ’den  mühendislerin oluşturduğu bir ekip  şu anda inşaat alanında ölçüm, harita, fotograflama  çalışmaları yapıyorlar, en kısa zamanda  çalışmaları tamamlayarak Planlama  aşamasına geleceğini  müdür bey bizlere aktardı’ Kendisinin 2006 yılından  beri bu konuyu takip ettiğini söyleyen Yusuf Demir;  ‘Bölge Müdürümüz İsmail Beyle görüşmelerimiz çok samimi geçmiştir. Bölge Müdürümüz İsmail Beyle her ay düzenli olarak görüşmelerimiz oluyor , bu konu hakkında yakından ilgileniyoruz’ dedi.
Ayrıca İl Genel Meclisi Üyesi Yusuf Demir, İlçemizin diğer bir konusu olan çayderenin ıslahıyla ilgi projeninde devam ettiğini, projenin bir an evvel  bitirilip  ihalesinin yapılmasını talep ettiklerini, ilçemizin bazı köylerinde bulunan Sulama Kooperatiflerinin sorunlarını Bölge Müdürlüğüne ilettiklerini  belirtti.  
Yusuf Demir; ‘İlçemizle ilgili tüm sorunları ihtiyaçları ve yatırımları yakından takip ediyoruz.Bundan sonrada takip edeceğiz.
Kamuoyunun Barajın yeri konusunu merak ettiğini sorduğumuz Yusuf Demir; Konya asfaltına 2,6 Km olduğunu söyledi…    

Comments are now closed for this entry