Emirdağ’ın Kaderi Değişecek

Gösterim: 1750
 

Emirdağ Kaymakamı Zekeriya Güney başkanlığında,Belediye Başkanı Cengiz Pala,İlçede Temsilcisi bulunan tüm Siyasi Parti Yöneticileri,Oda ve Dernek yöneticileri ile bir toplantı yaptı.Kaymakamlık toplantı salonunda 03 Temmuz 2009 Cuma günü saat 17,00’da başlayan toplantının açılış konuşmasını Emirdağ Kaymakamı Zekeriya Güney yaptı.

Birlik İçinde Tek Ses Çıkmalıdır

Güney konuşmasında;”1950 yıllarında Emirdağ İlçemizde faaliyetine başlayan Jandarma Taburu 27 Haziran 2009 Cuma günü acemi askerlerin yemin töreninden sonra 29 Haziran 2009 Pazar günü askerleri usta birliklerine dağıtımını yaparak ilçemizdeki faaliyetine son verdi. Çanakkale ili Ezine İlçesine taşınmak için hazırlıklarına başladı.

3.Jandarma Er Eğitim Taburu ilçemizde bulunduğu süre içerisinde ilçe ekonomisine olduğu kadar,ilçenin tanıtılmasına da önemli katkılar sağlamıştır.Şu an belki yokluğu fark edilmiyor fakat zaman içersinde bu daha iyi fark edilecektir.

Bugün burada Tabur’dan boşalan yerin nasıl doldurulması gerektiği üzerinde fikir alış-verişinde bulunmak için toplanmış bulunuyoruz.

İlçemizden Taburun gitmesi kesinleşince yapmış olduğumuz çeşitli toplantılarda buranın Emirdağ Meslek Yüksek Okuluna devredilmesi yönünde fikirler oluştu.3–4 yıl içerisinde öğrenci sayısı Üç-Dört binlere çıkacaktır.

Komşu Bayat ilçesinde Hükümet Konağı olarak yapılan bina Bayat Meslek Yüksek Okuluna tahsis edilmesi ile bu ilçemizde büyük bir canlanma olmuştur. İlçemizde öğrenci sayısının artması ile bu canlanma ilçemizde de bariz şekilde görülecektir.

 Önemli olan İlçemizden kişisel hesapları ya da çekişmeleri bir kenara bırakıp, Birlik içinde tek sesin çıkmasıdır.

Tabur’dan boşalan binaların acilen Yüksek Okula devredilmesi ile binalar koruma altına alınacak olup, bu sene burada öğrenciler eğitim görecektir. Sesimizi duyurmak için ortak hareket etmeliyiz. Organize Sanayi Bölgesinde yatırımcıya sunulan cazip tekliflerin yanında bedelsi 30 dönüm arsa da veriyoruz. Toplantıya katılımlarınızdan dolayı teşekkür ederim”dedi.

Zamanla Yarışıyoruz

Emirdağ Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yardımcı Doç. Dr. Metin Yılmaz yapmış olduğu konuşmada;” Emirdağ Meslek Yüksek Okulu olarak gündemiz de böyle gelişme yoktu. Ancak Sayın Rektörümüze bu konu iletilmiş, Rektör bey’de konu ile ilgilenmemi istemiştir. Şu an Emirdağ Meslek Yüksek Okulu olarak dört bölümde 967 öğrenciye eğitim vermekteyiz. Devir işlemi Temmuz sonuna kadar yetişirse ek kontenjanlardan rahatlıkla öğrenci alabiliriz. Ağustos ay’ına kalacak olursa ek kontenjan tarihi geçeceğinden tüm hedeflerimiz bir yıl gecikmeli gerçekleşecektir.

On yıl sonra belki beni hatırlayan olmayacaktır fakat yolumuz bu taraflara düşerse burada bizim de katkımız olmuştu deriz. Birliktelik içinde hareket ettiğimiz sürece her şeyi başarırız. Desteklerinden dolayı emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Emirdağ’ın İmajını Değiştirmeliyiz

Emirdağ Belediye Başkanı Cengiz Pala yapmış olduğu konuşmada;”Taburun ilçemizden gideceği kesinleştiği günden itibaren konunun takipçisiyiz. Emirdağ menfaati neyi gerektiriyorsa öyle hareket edeceğiz.Taburun yerine talip olan İlçe Jandarmanın ihtiyacını el birliği içerisinde yapmalıyız.Şu an Belediye olarak mutfak ihtiyacı için gerekli malzemeler temin edilmiş olup.çalışmalarımız devam etmektedir.

Bina boşalmadan geçiş yapılmalı.Emirdağ menfaati göz önüne alınarak birlik içinde hareket etmeli,çatlak ses çıkmamalı.Sayın Bakanımız Veysel Eroğlu,Sayın Valimiz,Rektörümüz konuyu yakından takip etmektedir.İlçe yöneticileri olarak bizlerde ortak hareket ediyoruz.

Geçmişe değil,geleceğe bakmalı,Emirdağ’ın imajını değiştirmeliyiz”dedi.

Tek Yürek, Tek Ses Olmalıyız

Ak Parti İlçe Başkanı Abdülkadir Yılmaz yapmış olduğu konuşmada;”Sayın Bakanımız Veysel Eroğlu’ndan İlimize yapacağı ziyaret sırasında partimiz değil, ilçemiz heyeti adına randevu aldık. Konuyu Sayın Bakanımıza ilettik. Yine de İlçemiz heyeti için ilimize yapacağı 04 Temmuz 2009 tarihindeki ziyaretinde saat 12,00’a randevu aldık. Birlikte yarın bakanımızla görüşeceğiz. Emeği geçen herkese teşekkür ederim”dedi.

Bu Toplantı Emirdağ’ın Kaderini Değiştirecektir

Ahmet Şahbaz yapmış olduğu konuşmasında;”Bu toplantı Emirdağ’ın kaderini değiştirecektir. Farklı düşüncesi olan arkadaşımız varsa onu da dinleyelim. Aklın yolu birdir. Bizlerin gözünden kaçan olabilir. Eğer yoksa burada alınan karara hepimiz saygı göstermeli, Emirdağ’ımızın geleceğini birlikte inşa etmeliyiz. Bu kurul devir konusundaki hukuki süreci hızlandırmalıdır. Rektörümüzün buraya sıcak bakması ilçemiz adına bir şanstır. Emeği geçenlere teşekkür ederim”dedi.

Yerleşim Planında Yardıma Hazırım

Emirdağ Mimarlar Odası Başkanı Nurgül Uyar yapmış olduğu konuşmada;”Bu toplantının gerçekleşmesinde ve Taburun yerinin Yüksek Okula devri konusunda emeği geçenlere teşekkür ederi. Emirdağ’ında görev yapan bir mimar olarak Yüksek Okulumuzun ihtiyaç duyabileceği yerleşim planında yardım ve desteğe hazırım”dedi.

Konuşmalardan sonra 04 Temmuz 2009 tarihinde Emirdağ Belediyesinde saat 10,30’da buluşularak Veysel Eroğlu ile olan randevuya katılmaya gidilmesi için karar alınarak toplantı tamamlandı.

Comments are now closed for this entry