Emirdağ’dan Bakana Çıkartma

Gösterim: 1775

Emirdağ İlçesinde bulunan oda ve parti başkanları, Haftasonu için Afyon’a gelen Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu’na çıkartma yaptılar.

Emirdağ’dan önümüzdeki günlerde taşınacak olan 3. Jandarma Er Eğitim Taburunun yerinin Emirdağ Meslek Yüksekokuluna verilmesi amacıyla Bakan’dan Randevu alan Emirdağ Belediye Başkanı Cengiz Pala, sayesinde Emirdağ Kaymakamı Zekeriya Güney ile birlikte Emirdağ da faaliyet gösteren parti başkanları ve oda başkanlarıyla görüşme yapıldı. Afyon Valisi Haluk İmga ve Afyon Milletvekili Halil Aydoğan’ında bulunduğu görüşmede, Emirdağ da boşalan tabur yerinin en kısa sürede Jandarma Genel Komutanlığına başvurularak taburdan kalan binaların devri istendi.

Bakan Eroğlu istekler karşısında “ Emirdağ’ın gelişmesi için elimizden geleni yapıyorum. Jandarma Genel Komutanı Orgeneral A.Atila Işık hemşerimiz, önümüzdeki günlerde konuyu bizzat kendisine ileteceğim. Gereken ilgiyi göstereceğine inanıyorum.” Dedi.

Yaklaşık 20 dakika süren görüşme de Emirdağ Heyeti, Bakanlık birimlerince yapılacak olan Baraj ve Mesire Alanları hakkında bilgide aldılar.

Comments are now closed for this entry