Heyecanımı Hiç Kaybetmedim

Gösterim: 1822

29 Mart yerel seçimlerinde Belediye Başkan Adayı olarak geldiği ve oyunu kullandığı Fatih İlköğretim Okulu'na bu defa Emirdağ Belediye Başkanı olarak gelen Cengiz Pala okulda Yenidoğan Mahallesi halkını dinledi. Başkan Pala'ya sorduğumuz 29 Mart'ta Belediye Başkan Adayı olarak geldiğiniz okula şimdi Belediye Başkanı olarak geliyorsunuz duygularınız nasıl, sorusuna Pala 'Ben hemşehrilerimin sağduyusuna güvenerek yola çıktım. O gün ne isem bugün oyum. Hiçbir şey değişmedi. Emirdağ'a hizmet heyecanımdan hiçbir şey yitirmedim' dedi. Başkan kendisini de 'Ben de bu mahallenin çocuğuyum' diye niteleyerek mahalle sakinlerinin istek ve şikâyetlerini dinledi. Yandaki resimdeki Yenidoğan Mahallesi sakini ise; 'Başkan'a helal olsun. Daha göreve başlayalı 3 ay olmadan hastane yolunu asfaltladı. Başkan Emirdağ'a hizmet için çalışıyor' dedi. Geçtiğimiz hafta İmam-Hatip Lisesinde yapılan "halk günü"nden sonra Başkan Pala bu hafta da Fatih İlköğretim Okulu'nda Yenidoğan Mahallesi sakinlerini dinledi. Toplantıya katılanlar arasında Yenidoğan Mahallesi Muhtarı Halil Topkaya ve Fatih İlköğretim Okulu Müdürü İbrahim Karadağ da vardı.

Pazar günü saat 12.00'de düzenlenen halk gününe 50 civarında Yenidoğan Mahallesi sakini katıldı. Toplantıya katılanlara çalışmalarla ilgili bilgi veren Başkan Pala sonrasında halkın istek ve şikayetlerini dinledi. Halk Pala'dan en çok Yenidoğan Mahallesine bir park yapılması ve mahallenin hoparlör sisteminin elden geçirilerek belli noktalara hoparlör yerleştirilmesi isteğinde bulundu. Toplantıya Mustafa Çınar, Hasan Topkaya ve bazı zabıtalarla beraber katılan Başkan, Mustafa Çınar'a halkın şikayet ve isteklerinin yerine getirilmesi için notlar aldırarak isteklerin yerine getirilmesi talimatını verdi. Toplantı esnasında söz alan yurtdışında ikamet eden hemşehrimiz Seyfettin Eryörük 'Emirdağ'da güzel çalışmalar yapılıyor ben bunu gördüm. Gurbetçi hemşehrilerimiz de bunu görürse size her türlü desteği verir. Ben size yaptığınız çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum ve kutluyorum' dedi.

Konuyla ilgili görüşlerini belirten Muhtar Topkaya ise : 'Başkan'ın Emirdağ'da Gerçekleştirdiği ilk'lerden birisi. Şimdiye kadar böyle birşey görmedik. Buraya gelip vatandaşlarla ilgilenmesi çok hoşumuza gitti. Teşekkür ediyoruz Başkanımıza. Çok olumlu geçti. Çok iyi geçti halk günü. Her sorunumuzla ilgilendi Başkan çok iyi' dedi.

Comments are now closed for this entry