Özel Araçtan Sonra Özel Şemsiye

Gösterim: 1946

Geçtiğimiz günlerde ilçemiz Belediyesinin girişimleriyle ilçemizde simit satışı yapan hemşerilerimiz için ilçemize ilk etapta 6 adet sonrasında da ilave olarak 5-6 adet simit satış aracı getirilmişti. Bu girişimle Emirdağ Cumhuriyet Meydanı başta olmak üzere ilçemizin çeşitli yerlerinde satışa sunulan simitler, tatlılar vb. artık Belediye tarafından getirtilen özel simit araçlarında yapılmaya başlanmıştı.

"Halkın Sağlığı Son Derece Önemli"

Başkan Pala, konu ile ilgili olarak kısa bir açıklama yapmış ve şunları kaydetmişti : "Büyük şehirlerde bu uygulama yıllardır var. Biz geride kalmışız ama bundan böyle elimizden geldiği kadar yenilikleri takip edeceğiz. Bu sayede simitçilerden bu güne kadar sağlığa uygunluk nedeniyle simit almayan vatandaşlarımız hem simit alacaklar, hem de ilçemizin vizyonu olan Cumhuriyet Meydanında kötü görüntü ortadan kalkacaktır. Şimdilik 6 simitçimizin talebi ile bu araçlar yapıldı. Önümüzdeki günlerle talepte bulunan simitçilerimiz, dondurma ve tatlı satan vatandaşlarımızda bu araçlarda satışlarını yapacaklardır. Biz bu araçları alırken Emirdağ halkının sağlığını da düşündük. Emirdağ halkının sağlığı bizim için son derece önemlidir" demişti.

Salı Günü

Sonrasında dün ilçemizde simit vb. seyyar yiyecek-içecek satan hemşehrilerimiz için Afyon İkbal Termal'le yapılan anlaşmaya istinaden buradan özel şemsiyeler getirtildi.

Şemsiye Ve Araçlar Tek Tip

Getirtilen şemsiyeler dün ilçemizde simit, limonata, tatlı vb. yiyecek-içecek satan seyyar satıcılara ücretsiz olarak dağıtıldı. Konu ile ilgili konuşan seyyar satıcılar dağıtılan şemsiyelerin iyi olduğunu ve yapılan hizmetin 'güzel bir hizmet' olduğunu belirttiler. Böylece ilçemiz Cumhuriyet Meydanındaki şemsiyeler ve seyyar satış araçları tek tip oldu.

Comments are now closed for this entry