Tek Ses, Tek Yürek...

Gösterim: 1918

Geçtiğimiz Cuma ilçemiz Kaymakamlığı Toplantı Salonunda ilçemizdeki taburun yerinin ilçemiz Meslek Yüksekokuluna devredilmesiyle ilgili toplantı yapılmıştı.

Toplantının ardından alınan karar gereği toplantıya katılanların aşağı-yukarı tamamı Cumartesi günü birleşerek Afyonkarahisar'a gitmiş ve konuyu Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu'na bildirmişlerdi.

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu ise işin takipçisi olduğunu belirtmiş ama bu işin 'çok kolay' olmadığını da eklemişti.

Sonrasında dün yine ilçemiz Kaymakamlığı Toplantı Salonunda yine ilçemizin ileri gelenleri ile bir toplantı yapıldı. Toplantının konusu yine aynı idi. Konu taburun gidişinin ardından buranın Meslek Yüksekokuluna devri idi.

Dün, başta ilçemiz Kaymakamı Zekeriya Güney ve Belediye Başkanı Cengiz Pala olmak üzere, sivil toplum kuruluşlarının başkanları, siyasi parti ilçe temsilcileri ve daha birçok kişi taburun yerinin Yüksekokula devredilmesi için toplandılar.

'Tek ses, tek yürek olmak zorundayız'

Toplantıda konuşan ilçemiz Kaymakamı Zekeriya Güney taburun yerinin yüksekokula devredilmesi için gerekli çalışmaların yapılması gerektiğini belirterek, herkesin kendi sorumluluk sahasıyla ilgili çalışmalar yapmasını istedi. Kaymakam Güney bu konuda gerekli kurum ve kuruluşlara ulaşılarak 'tam saha pres' yapılması gerektiğini belirtti. İlçemizdeki taburun yerinin yüksekokula devredilmesinin takipçisiyiz diyen Güney, 'Bu konuda tek ses, tek yürek olmak zorundayız. Bu konuyu gündemde tutmak zorundayız. Bu işin gerçekleşmesini Vali Bey de istiyor. Gerekirse kulis faaliyetleri yapacağız. Çok geç olmadan bu işle ilgilenelim. Bizim şu anki felsefemiz tam saha prestir. Sesimizi duyurup, talebimizi iletmemiz gerekiyor' dedi.

'Emirdağ'ın menfaati için hep birlikte'

Toplantıda söz alan ilçemiz Belediye Başkanı Cengiz Pala ise 'Biz konuyla ilgili olarak Sayın Bakanımızla devamlı görüşüyoruz. Emirdağ'ın menfaati için hep birlikte çalışalım' dedi.

 Toplantıya katılanlar tarafından bu konuda çeşitli çalışmaların yürütülmesi için 'bir heyet oluşturulması' önerisi ortaya atıldı. Ortaya atılan öneriyle ilçemiz Belediye Başkanı Cengiz Pala, AKP İlçe Başkanı, TEMA Başkanı Ahmet Şahbaz, siyasi parti temsilcileri ve toplamda 10 kişiden oluşan bir heyet oluşturuldu.

Heyetin oluşturulmasından sonra heyetin hergün toplanarak bilgi-alışverişinde bulunulması kararlaştırıldı.

Bugün Saat 12.00'de Meydanda Toplanılacak

Heyet oluşturulduktan sonra hazırlanan 'basın bildirisi'nin yarın ilçemiz Cumhuriyet Meydanında halkın da katılımıyla okunması kararlaştırıldı. Yapılan toplantıda Emirdağ halkının da bu konuda birlik ve beraberlik içinde hareket etmesi gerektiği, bugünkü toplantıya halkımızın da katılmasının önemli olduğu vurgulandı.

'Emirdağ'ın Geleceği İçin Tek Ses, Tek Yürek' Adı Altında Platform Oluşturuldu

Heyet öncülüğünde 'Emirdağ'ın geleceği için tek ses, tek yürek' sloganıyla bugün ilçemiz Cumhuriyet Meydanında düzenlenecek olan etkinliğe destek veren kurum ve kuruluşlardan bazıları ise şunlar : Emirdağ Belediye Başkanlığı, AKP İlçe Teşkilatı, CHP İlçe Teşkilatı, MHP İlçe Teşkilatı, DSP ilçe Teşkilatı, DP İlçe Teşkilatı, Ticaret ve Sanayi Odası, Ziraat Odası, Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Esnaf Kefalet Kooperatifi, Mimar-Mühendisler Odası, Şoförler ve Otomobilciler Odası, Taşıyıcılar Derneği, Sebzeciler Derneği, TEMA Gönüllü Sorumluluğu, EYAD, Meslek Yüksekokulu Dayanışma Derneği, THK ve Kızılay Emirdağ Temsilciliği, İnşaatçılar Derneği, Eczacılar Odası, Damızlık Koyun-Keçi Yetiştiricileri Birliği, İl Genel Meclis Üyeleri, yerel basın-yayın organları, Çiftçi Malları Koruma Derneği. Bu bağlamda bugün saat 12.00'de Cumhuriyet Meydanında düzenlenecek olan etkinliğe tüm halkımız davet edildi.

Comments are now closed for this entry