Emirdağ İçin Tek Yürek Tek Ses Platformu

Gösterim: 1883

Emirdağ İlçesinde 9 Temmuz Perşembe günü saat 12.00’de ilçe meydanında bir toplantı yapıldı. Emirdağ’ın geleceği için yapılan Tek Yürek Tek Ses Platformu tarafından tertiplenen toplantı,  Emirdağ ilçe merkezinde bulunan taburun, Çanakkale Ezine ilçesine taşınmasıyla boşalan binaların, Yüksekokula devri yapılması için düzenlendi.  Düzenlenen Toplantıya Emirdağ Belediye Başkanı Cengiz Pala, İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, Sivil toplum örgütleri ve çok sayıda halk destek verdi.

20,000 nüfuslu ilçe ekonomik sıkıntılarından dolayı 1960 dan bu yana sürekli yurt dışına göç veriyor. Yaz aylarında yoğun gelen gurbetçisi dışında geliri bulunmaması, fabrikalarında yok denecek kadar az olması nedeniyle yüksek okulu öğrencilerinin sayısının artması ilçenin geleceği için çok önemli görünüyor.

1 Saat süren toplantı da Emirdağ Mimarlar Odası Başkanı Nurgül Uyar bir bildiri okudu. Tema Vakfı Emirdağ İlçe Başkanı Ahmet  Şahbaz da öğlen 13.00 den akşam 17.30’a kadar ilçemiz meydanında kurulan Tek Ses Tek Yürek platformu  için imza topladı.

Comments are now closed for this entry