Emirdağ'da Mucize Yarattık

Gösterim: 1812

Her hafta bir mahallede, mahalle sakinleriyle buluşan ilçemiz Belediye Başkanı Cengiz Pala bu haftaki mahalle toplantısını EYAD'ın park açılışından dolayı Pazar yerine Cumartesi günü yaptı.

Belediye Personeli Yanındaydı

İlçemiz Cumhuriyet Mahallesi sakinleriyle Cumhuriyet Mahallesindeki Parkta buluşan Pala'nın yanında her zaman olduğu gibi bu haftaki mahalle toplantısında da eşi Dudu Pala, Mustafa Çınar, Vejdi Yörük ve Belediye personelleri ile mahalle muhtarı eşlik etti.

'Emirdağ'da mucize yarattık'

Mahalle toplantısında mahalle sakinlerine şu anda Emirdağ Belediyesi'nin başlattığı projelerle ilgili bilgiler veren Pala konuşmasında belli başlı konulara değindi. Pala'nın konuşmasında bazı kesimler şu şekildeydi : 'Önümüzdeki günlerde Allah'ın izniyle bütün sokaklarımız mükemmel bir şekilde aydınlanacak. Şehiriçi yer altına alınacak, girişlerimiz, refüjlerimiz aydınlanacak. Buna 900 milyar gibi bir para ayırttırmıştık. Bunun 200 milyara yakınının ihalesi yapıldı.

Sevgili hemşehrilerimiz biliyorsunuz bizim asfalt şantiyemiz vardı. Ama burası atıl vaziyetteydi. Burayı faaliyete geçirdik ve hastane yoluyla bazı acil ihtiyaç olan yollarımızı asfaltladık. İnanın bir mucize yarattık. Emin olabilirsiniz. Toplam 1 trilyona yakın maliyetli asfalt attık. Programımızda ilk olarak Afyon yolu var. Ama burada bir düzenleme yapacağız.

Sevgili hemşehrilerimiz şu anda köprü inşaatlarımız başladı. Görmüşsünüzdür. Mezar yolundaki köprü kazılmaya başladı. Salıdan itibaren bütün ekip burada. Köprülerimiz Eskişehirdeki gibi giydirilip modern bir şehir görünümü alacağız' dedi.

Cumhuriyet Mahallesinde De Alkışlandı

Pala, konuşmasında Yedikapı Barajının da 2011 yılında büyük ihtimalle biteceğini ve bittikten sonra Emirdağ'ın menba suyu içeceğini de belirtti. Bunun yanısıra altyapı çalışmalarıyla ilgili, Organize Sanayi ile ilgili, ikinci Çevreyolu ile ilgili, mesire yerleri ve ormanlık alan çalışmaları ile ilgili halka bilgi veren Pala sonrasında halkın sorularını aldı. Mahalle sakinlerinin taleplerini Belediye çalışanlarına not ettiren Pala konuşmasının sonunda Cumhuriyet Mahallesi sakinlerinden büyük alkış topladı.

Konuyla ilgili görüşlerini belirten Cumhuriyet Mahallesi sakinleri ise toplantının çok olumlu geçtiğini belirterek 'bu tür toplantıların devam etmesi gerektiğini' belirttiler.

 

Comments are now closed for this entry