Başkan Gurbetçilerin Sıkıntılarını Dinledi

Gösterim: 2510

Emirdağ ilçesinin özellikle Belçika olmak üzere birçok Avrupa ülkesinde yaklaşık 100,000 gurbetçi vatandaşı bulunmaktadır. Emirdağ Belediye Başkanı Cengiz Pala her hafta bir mahallenin sıkıntılarını dinleyerek stratejik planını isteklere göre yönlendiriyordu.

Fakat Temmuz ve Ağustos ayında yoğun olarak gelen ve yıllardır dertleri dinlenmeyen Gurbetçi vatandaşlar ise 17 Temmuz Cuma Akşamı toplantı düzenlendi.

Başkan Pala toplantıya başlanan ve kısa sürede tamamlanacağını belirttiği projelerden bahsetti. Bu projeler ise 2011 yılında tamamlanacak dediği sulama Barajı, çay dere ıslahı, Güneysaray mesire alanı, Şehitler ormanı, İlçenin alt yapısının tamamlanması, kaldırım ve parkların düzenlenmesini, Emirdağ’ın girişlerinin çift yol yapılması, 2. Cevre yolu gibi başlıklarla sıraladı.

Arkasından, özellikle gurbetçilerin Eskişehir’e yaptığı yatırımlardan sıkıntılı olduğu Belirten Pala “Yıllardır Afyona biz, Afyonda bize sırtını dönmüş durumdadır. Ama biz aslen Afyon, Emirdağlıyız. Bu nedenle Eskişehir’ yatırım yapmayalım.” Dedi.

Gurbetçilerin isteklerini dinleyen Pala “bu istekleriniz projelerimizin içerisindedir. En kısa sürede tamamlamaya çalışacağız.” Dedi.

Comments are now closed for this entry