Ziraat Odaları Birlik Başkanından Emirdağ Ziyareti

Gösterim: 2563

Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, 27 Temmuz Pazartesi Saat 18:00 de Emirdağ Ziraat Odası’na ziyaret etti. Emirdağ’a ayak basması ile birlikte kendisini karşılayan başta Emirdağ Ziraat Odası Başkanı Ahmet Köycü, İl Genel Meclis Üyesi ve Emirdağ Ziraat Odası Meclis Başkanı Mevlüt Ergürbüz, İl Genel Meclis Üyesi Yusuf Demir, Emirdağ Ziraat Odası Yönetim Kurulu üyeleri ve ciftilerle sohbet etti.

Çiftçiden Gelen Parayı Çiftçiye Çeviriyor

Bayraktar Emirdağ Ziraat Odası’na övgülerle başladığı konuşmasında “Aşağı yukarı Emirdağ’ın bütün açılışlarına gelmeye çalıştım. Emirdağ Ziraat Odası şunu yapıyor; Çiftçiden gelen parayı çiftçiye çeviriyor. Bu bizim için çok önemli. Ben Emirdağ Ziraat Odası’nı bu konuda örnek gösteriyorum. Gerek sosyal faaliyetleri ile gerek kurduğu tesislerle, çiftçiye verdiği hizmetle Türkiye çapında örnek odalarımızdan biri. Ahmet Köycü’nün benim için özel bir yeri vardır. Kendisini bir büyük olarak kabul ederim. Ben onun başkanı değilim, kardeşiyim. Geldiğimde şu makamı da kendisine veririm; ama kendisi nezaket gösterir. Ahmet Köycü’ye uzun ömürler ve hayırlı hizmetler diliyorum. Her zaman Emirdağ Ziraat Odası’nın bizim gönlümüzde farklı bir yeri vardır.”

Genel Başkan Şemsi Bayraktar ardından verdiği demeçte bölge tarımının sorunları, yapılanlar, yapılacaklar hakkında bilgiler verdi. Bayraktar özellikle de çiftçinin sorunlarını dile getirme konusunda yaşadığı çekincelere vurgu yaptı. İlerleyen yıllarda tarımın kazanacağı öneme dikkat çeken Bayraktar, çocuklara bırakılabilecek en değerli miras konusunda da tarlaları işaret etti.

Emirdağ’ın önemi hakkında Bayraktar “Benim için Emirdağ Ziraat Odası hizmet demektir. Çiftçimizden gelen parayı çiftçimize hizmet olarak çeviren ender odalarımızdan biridir. Başta Başkan Ahmet Köycü ve yöneticilerini ve çiftçilerini de kutluyorum. Sadece Emirdağ’da değil, yurt dışında da önemli sosyal faaliyetlere sahipsiniz. Yurtdışına gittiğimde de Emirdağlıları gördüm. Sayın Bakan Emir Kır ile görüştüm. Uluslararası bir toplantıya ara vererek Cuma namazını kılmak üzere Emirdağlıların camisine gittim. Emirdağlıların dernek başkanı ile de tanıştım. Gerçekten Emirdağ yurt dışında da önemli sosyal faaliyetlere sahip.” derken; Emirdağ Ziraat Odası Başkanı Ahmet Köycü “Milletvekili sayımız iki idi; şimdi altı oldu. Ne yazık ki Türkiye’de yok.” sözleri ile Emirdağlılar için önemli bir konuya değindi.

Bayraktar’ın “Emirdağ’da sürprize her zaman hazır olun. Ben bilmiyorum; ama Emirdağ her zaman sürpriz yapmaya hazırdır. Başkan Ahmet Ağabey şu açılışa da bekliyorum diyebilir.” sözlerine Başkan Ahmet Köycü “Sürpriz var, olacak.” Diyerek yakında  yeni bir hizmet açılışına işaret etti.

Comments are now closed for this entry