Bakan Kır ve Vekil Turan’dan Başkana Ziyaret

Gösterim: 2167

Brüksel Hükümeti Cevre Bakanı Emir Kır ve Flaman Bölgesi Milletvekili Güler Turan, izinlerini geçirmek için geldikleri Emirdağ da ayaklarının tozuyla Emirdağ Belediye Başkanını ziyaret ettiler.

28 Temmuz Salı günü saat 11.00 de gerçekleşen ziyarette, yeni Belediye başkanını tebrik eden Kır ve Turan birlik beraberlik mesajı verdiler.

Bakan Kır “ Emirdağ bizim memleketimiz bu topraklarda biz yaşamamış olsak da özlemini duyuyoruz. Bazı gurbetçilerimiz Eskişehir de yaşasa da memleket özlemi içerisindeler. Emirdağ Belediye Başkanımıza da belirtiyorum, Belçika da çok sayı da Emirdağlı yaşıyor.  Emirdağ ile Brüksel hattını daima açık tutmalıyız. Güler olsun ben olayım üzerime düşen görevimizi yapacağımızdan hiç kuşkunuz olmasın.” Dedi.

Milletvekili Güler Turan ise “ Emir Kır yılların bakanı, ben siyaseti hayatıma 2006 da belediye de başladım. Emir Kır ile kardeş partiden flaman bölgesinden ilk Türk milletvekiliyim. Yemin törenimi yapıp, ayağımın tozuyla geldim. Ziyaret ettim. Önümüzdeki dönemde de Emirdağ için elimden geleni yapmaya hazırım.”dedi.

Başkan Pala “ Bizim projelerimizde Belçika ve gurbetçi vatandaşlarımız önem arz ediyor. Artık bakanımız olsun diğer 5 milletvekilimiz olsun taşın altına ellerini koyacaklarından hiç şüphem yok. Onlara da görevlerinde başarılar diliyorum.” Dedi.

Comments are now closed for this entry