Halk Günü Muhteşem Oldu

Gösterim: 2526

İLÇEMİZ BELEDİYE BAŞKANI CENGİZ PALA tarafından düzenlenen HALK GÜNÜ büyük bir coşku ve eğlenceye sahne oldu. Yetkililer 15000 e yakın Emirdağlının geceye katılım gösterdiğini dile getirdiler.

Cumhuriyet Meydanında Mehteran

3 Ağustos Pazartesi günü saat 18:00 de Cumhuriyet Meydanında Mehteran Gösterisi ile başlayan Halk Günü ilçemiz stadyumunda devam etti.

İlçemiz stadyumunda da devam eden mehteran gösterileri ilçemiz halkı tarafından ayakta alkışlandı.

halk oyunları gösterileri

İlçemiz Gülsüm Hatun Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerinin halk oyunları gösterileri de büyük alkış toplarken özellikle gurbetçi hemşerilerimiz tarafından video kayıtlar yapıldı.

Şehribanu Kubat Bizim Ellere Götürdü

İlk sahne alan ses sanatçısı yöresel sanatçımız Şehribanu Kubat oldu. Vatandaşlara bir halk müziği ziyafeti veren Kubat ve ekibi duygusal türkülerle izleyenlere duygu dolu dakikalar yaşattı.

Protokolden Yoğun İlgi

 Emirdağ Belediyesi tarafından düzenlenen Halk Gününe Emirdağ Kaymakamı, Emirdağ Cumhuriyet Başsavcısı, Emirdağ’ın beldelerinin belediye başkanlarının yanı sıra EYAD Başkanı, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin ÇOBAN, Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürü Ali BİLKAY, Çay Kaymakamı ve eşi, Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürü, Çifteler Belediye Başkanı, Kemerkaya Belediye Başkanı, AK Parti İl Yönetim Kurulu üyeleri, İl Genel ve Belediye Meclis üyeleri ve çeşitli sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katıldı. Belediye Başkanı Cengiz PALA katılımcıların tamamını kapıda karşılarken Emirdağ Protokolü ve Afyonkarahisar Protokolü ile sıcak ilişkileri dikkatlerden kaçmadı.

Kısa Film Gösterimi

Belediye Başkanı Cengiz PALA tarafından hazırlatılan birlik ve beraberlik temalı bir kısa film gösterimi de yapıldı. İzleyenlerin duygusal dakikalar yaşamasına sebep olan kısa film çok beğenildi.

Başkan Gözyaşlarıyla Sahneye Çıktı

Sunuculuğunu Aysun ŞAHİN’in yaptığı gecede 120 günde gönüllere taht kuran Emirdağ Belediye Başkanı Cengiz PALA duygusal bir sunuş ile sahneye çağrıldı. Bu duygusal konuşma karşısında Pala’nın gözyaşlarına hakim olamadığı dikkatlerden kaçmadı. Pala’nın sahneye çıkmasıyla tüm katılımcılar ayağa kalkarak Pala’yı alkışladı.

Pala konuşmasında birlik ve beraberliğe değinirken çok güzel sözler söylendi ama acaba biz bunlara ne kadar layık olabiliyoruz dedi. Şimdi eğlence zamanı diyerek kısa konuşan Başkan “ Kendimi sizlere, sizleri Allah’a emanet ediyorum” sözleriyle katılımcılara veda etti.

 

 

İlk Kutlayan Eşi Oldu

Bu duygusal konuşmanın ardından Belediye Başkanı CENGİZ PALA yerine geçerken halk uzun süre alkışladı. Başkanın yerine geçmesinin ardından başkanı ilk eşi kutladı.

Ahmet Akın Coşturdu

Pala’nın konuşmasının ardından yine bir Emirdağlı sanatçı Ahmet AKIN sahne aldı. Emirdağ türküleriyle izleyenleri coşturan Ahmet AKIN Belediye Başkanı Cengiz PALA ile samimiyetinden bahsetti. Öte yandan Belediye Başkanı Cengiz PALA ve meclis üyeleri Hanefi DURMAZ, Turan ÇILDIR ve Onur KESKİN “Tabandan” eşliğinde oynadı.

Ve Ferhat Göçer…

Gecenin yıldızı Ferhat Göçer 1 saat 15 dakika olan programını Belediye Başkanı Pala’yı kırmayarak yarım saat daha uzattı. Öte yandan Göçer’e Başkan tarafından Topak Ev maketi hediye edildi.

Göçer İstedi, Başkan Kaldırdı

Ferhat Göçer’in isteği üzerine güvenlik nedeniyle kurulan polis barikatları Başkan PALA’nın talimatıyla kaldırıldı.

Ferhat Göçer Başkanı Yeniden Sahneye Çağırdı

Ferhat Göçer’in isteği ile tekrar sahneye çıkan Belediye Başkanı Pala “Emirdağ’ın her rengine sevdalıyım, sizi çok seviyorum, Emirdağ’ı çok seviyorum” dedi. Halkın “En büyük başkan, bizim başkan” tezehüratlarıyla sahneden inen Başkan sevgi gösterileriyle yerini aldı.

Başkan Ve Personel Elele…

Gecenin ardından Başkan ve Belediye Personeli elele sahneye çıkarak halkı selamladı.

Katılımcılardan Tam Not

Bu müthiş organizasyonun ardından halk ve protokol üyeleri geceyi çok beğendiklerini dile getirerek Başkan’a teşekkür ettiler.

Ferhat Göçer’den Başkan’a Tebrik Ve Teşekkür Telefonu

Öte yandan izdiham endişesiyle hızla stadı terk etmek zorunda kalan ünlü sanatçı Ferhat Göçer PALA’yı arayarak “Böyle büyük organizasyonlar gerçekten büyük emekler ister tebrik ederim Sayın Başkanım bana gösterilen yoğun ilgiye de sonsuz teşekkürler ne zaman isterseniz Emirdağ’a gelirim” dedi.

                Başkan Personeline, Katılımcılara Ve Halka Teşekkür Etti

                Başkan Pala gecenin ardından yaptığı açıklamada emeği geçenlere teşekkür ederken “Çalışkan personelimle gurur duyuyorum ve halkımın birlik ve beraberlik içinde eğlenmesi beni çok mutlu etti. Bu tarz etkinliklerimiz artarak devam edecek.” dedi.
 

Comments are now closed for this entry