Bruksel Bölge Milletvekili Özkara’dan Başkan Pala’ya Ziyaret Etti

Gösterim: 1715

Belçika Bruksel Bölgesinde 2009 seçimlerinde tekrar milletvekili seçilen Emin Özkara izin için geldiği memleketi Emirdağ da Başkan Pala’yı ziyaret etti. Başkana Brüksel Bölge hükümeti armasını hediye etti.

Emin Özkara daha önce de verdiği demeçlerde takdir ettiği Başkan Pala’yı makamın da ziyaret ederek “Emirdağ’ın artık çevre il ve ilçeler gibi modern ve şehirleşme yolunda hızla adımlar atılmalı” dedi.

Başkan Pala  geçmiş dönemlere ve Emirdağ’a destek çıkılmayışını belirterek “Emirdağ’ın Belçika Parlamentosunda  5 Milletvekili ve Brüksel Bölgesinde önemli bir bakanı varken artık Emirdağ için taşın altına elini koyma zamanı gelmiştir. Siz vekillerimiz bu konuda bizleri desteklemeli, Emirdağ için neler yapabiliriz. Avrupa fonlarından ne şekilde yararlanırız. Bunları düşünmelidir artık, bu güne kadar sıradan ziyaretler gerçekleşmiş. Ama somut bir yatırım yapılmamıştır.  ” dedi.

Emin Özkara da “Yeni bir seçimden zaferle çıkmak güzel bir duygu, arkadaşlarımızın bazıları yeni seçildiler. Belçika da yaklaşık 200,000 Türk ve 130,000 Emirdağlı var. Birkaç ay geçtikten sonra bir araya gelip diğer parlementer arkadaşlarımla bunları konuşuruz, gerekirse Başkanımızı da bu görüşmelere davet ederiz. Avrupa fonlarından ne şekilde yararlanmamız gerekiyorsa o yönde hareket ederiz.” Dedi.

Tadilatta olan Emirdağ Belediye binasını gezen Özkara “ Başkanım sizde hizmet yolunda umut ışığı görüyorum başarılarınızın devamını diliyorum.” Dedi.

Comments are now closed for this entry