Başkanı Ziyaret Eden En Son Vekil Yüksel Oldu

Gösterim: 1633

Flaman Bölgesi milletvekillerinden memleketim Eskişehir diyerek Belçika basınına demeç veren Veli Yüksel, Belçika da seçilen Türk vekillerinin en sonuncusu olarak Salı günü ilçemiz Belediye Başkanı Cengiz Pala'yı ziyaret ederek bir süre görüş-alışverişinde bulundu.

Belçika da seçilen Türk Asıllı 6 milletvekilinin 5’i Emirdağlı, Fatma Pehlivan ise aslen İstanbullu idi. Fakat Fatma Pehlivan da Emirdağ da Belediye başkanını ziyaret ederek, gurbetciler ve sorunları hakkında fikir alışverişlerinde bulundular.

Fakat, Aslen ilçemizin Karakuyu Köyü'nden olan Yüksel ise bir demecinde memleketim Eskişehir’e izine gidiyorum demiştir.

Veli Yüksel, ziyaret sırasında Başkan Pala'ya, Belçika ile ilgili konularda her türlü desteğe hazır olduğunu belirtti. Başkan Pala ise 'Bu kelimeleri duymak beni gerçekten mutlu etti' diye karşılık verdi.

Yüksel ile Pala bir müddet Belçika'da ve Emirdağ'da yapılacaklarla ilgili konuştular. Ziyaret esnasında ilçemiz Belediye Başkanı bir tane Topakev maketi hediye etti.

Başkan Pala, Belçika'da tüm Emirdağlı siyasetçilerin ve önde gelenlerinin bir araya gelmeleri için, Belçika'da bir lokal veya benzeri bir yer bulunması gerektiği görüşünü de Yüksel'e anlattı. Ayrıca şimdiye kadar Belçika'da 5 hemşehrimizin milletvekili olmasına rağmen pasif davranıldığını da belirtti.

Comments are now closed for this entry