Emirdağ Belediyesinden Ramazan Etkinliği

Gösterim: 2638

Emirdağ Belediyesi tarafından organize edilen Ramazan Etkinliği 28 Ağustos Cuma Günü saat 22.00 de başladı. Etkinliğe Emirdağ Belediye Başkanı Cengiz Pala,Ak Parti İlçe Başkanı Abdukadir Yılmaz TBMM Başkanlık Müsteşar Yardımcısı Cengiz Sağlam ve protokol üyeleri ve çok sayıda halk katıldı.

Emirdağ Sebze Pazarında yapılan etkinlikte açılış konuşmasını Belediye Başkanı Cengiz Pala yaptı. “Böyle mübarek bir gecede ben gönlümü yıkayarak sizlere hizmetkâr olmak istiyorum. Halkımın da gönlünü yıkayarak benim yaptıklarımı takdir etmesini istiyorum. Ben siyaset yapmıyorum. Ne olur önümüzü açın devam edelim.” dedi.

Arkasından solist Hüseyin Kubilay Öztuğ tasavvuf musikisinden eserler okuyarak. Kulakların pasını aldı.  Yaklaşık 1 saat süren konserin ardından, Konya Semazen grubunun dedesi semazenlerin nasıl döndükleri ve elbiselerinin anlamları hakkında bilgi verildi. Sonrasında Mevlana Sema Grubu’nun gösterileriyle devam eden gece 24.00 da sona erdi. Yaklaşık 3000 kişinin katıldığı geceye katılımcılar memnun ayrıldı.

Comments are now closed for this entry