Herkes Taşın Altına Elini Sokacak

Gösterim: 1767

Taburun yerinin yüksekokula devrinden sonra dün ilçemiz Kaymakamlığında düzenlenen toplantıya Kaymakam Zekeriye Güney, Belediye Başkanı Cengiz Pala, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Abdil Demiral, Esnafg Odası Başkanı Muzaffer Aşık, AKP İl Genel Meclis Üyeleri, AKP İlçe Başkanı A.Kadir Yılmaz, CHP İlçe Başkanı Gürsel Erdem, MHP İlçe Başkan Yardımcısı Tamer Gürsoy, Ahmet Şahbaz, Nurgül Uyar, Nurettin Diker, Ali Garkın, Murat Potuk, Seydi Çelik ve gazeteciler katıldılar.

Saat 14.30'da gerçekleşen toplantının konusu yine taburdu ama bu defa taburun yüksekokula devredilmesi karşılığında daha önce taahhüt edilen binanın ve lojman tamirat masraflarının nasıl karşılanacağı idi.

Toplantıda konuşan ilçemiz Kaymakamı Güney şunları kaydetti : "Bu süreç bürokratik bir süreç. Maalesef çok hızlı işlemiyor süreç. Verilen sözler var. Sürecin hızlı işlemesini sağlayıp binaların bir an önce teslim edilmesini istiyoruz.Kış sezonu gelmeden bu binaların yüksekokula devri yapılmalı. Bürokratik sebeplerden dolayı süreç uzuyor.

Eğer biz buraya taahhüt ettiğimiz şeyleri yaparsak o zaman bu işi biraz daha hızlandırabiliriz. En azından biz bu işleri yapmaya başladık siz de teslimat kısmını çabuklaştırın diyebiliriz. Bizim amacımız kar-kış başlamadan burada tadilatın başlamasını sağlamaktır. Kar-kış başladığı zaman buranın tadilatı bir sonraki seneye kalacak çünkü" dedi.

Belediye Başkanı Cengiz Pala ise toplantıda şunları kaydetti : "Biz buraya bir bina yapıyoruz ama yapılan sonuçta Emirdağ'a yapılıyor. Buraya bir bina yapılacak bir de lojmanların tadilatı var. Salı gününden itibaren biz tadilatı başlattık lojmanlarda. Burada herkese görev düşüyor herkesin taşın altına elini sokması gerekiyor. Biz burada bir aile gibi davranmalıyız" dedi.

Sonrasında konuşan Ziraat Odası Başkanı Ahmet Köycü "Emirdağ'ın ileri gelen esnaflarının da bu toplantıya çağrılması gerektiğini düşünüyorum" diyerek ortaya bir fikir attı.

Toplantıda ise şu karar alındı : buraya yapılacak binanın masrafı ve yapılacak olan tadilatın masrafı ne kadar tutacak tespit edilecek. Sonrasında dün oluşturulan ve Ahmet Şahbaz, Nurgül Uyar, Seydi Çelik, Yusuf Demir'den oluşan yardım toplama komisyonu ilçemiz esnafından maddi yardım talebinde bulunacak. Heyet tarafından toplanan paralar bir havuzda birikecek ve bu binanın, tadilatın masrafı ne kadar tutuyorsa bu para yurtdışındaki hemşehrilerimiz den, yine hemşehrilerimiz arasında Türkiye'nin önde gelenlerinden temin edilmeye çalışılacak.

Konuşulan bu konulardan sonra heyet önümüzdeki Cuma günü tekrar toplanmak üzere dağıldı.

Comments are now closed for this entry