İlçemiz Belediye Meclisi dün aylık olağan toplantısını gerçekleştirdi. Yedinci kez birleşen Meclis toplantısına Rüstem Dölek ve Cengiz Arıkanlı dışında tüm Meclis Üyeleri ve Belediye Başkanı Cengiz Pala katıldı. Çoğunluğun sağlandığı meclis toplantısında ilk olarak gündeme ilişkin çeşitli değerlendirmeler yapıldı.

Afyon'daki Kavgaya Değindi

Toplantının açılış konuşmasını yapan ilçemiz Belediye Başkanı Cengiz Pala, Afyonkarahisar'da Emirdağspor'un oynadığı maçta çıkan olumsuz olaylara değinerek bu konuda bize ilçelerden de büyük destek var diyerek konu hakkında Belediye Meclis Üyelerine bilgiler verdi.

Sonrasında söz alan Halil Aydemir ise 29 Ekim'de Kapalı Spor Salonunda düzenlenen konsere değinerek 'bu konserle ilgili bizlere de bilgi verilmeliydi' dedi. Konserde sunucunun yaptığı 'Cumhuriyetin 46. yılı' gafına da tepki gösteren Aydemir 'oraya çıkmış sunucu daha Cumhuriyetin kaçıncı yılının kutlandığını bilmiyor' diyerek bu konuda da tepki gösterdi.

Daha sonra İmar Komisyonuyla ilgili taleplere geçildi ve İmar Komisyonuyla ilgili oylamalar yapıldı.

Meclis toplantısında konuşan Başkan Pala; Emirdağ ile ilgili bir veri tabanının oluşturulacağını ve bununla ilgili tüm birimlerin çalışmalarını yürüttüğünü belirtti.

Tahmini bütçe 16 milyon 361 bin tl.

İmar Komisyonu oylamalarından sonra bütçe görüşmelerine geçildi. Bütçe görüşmelerinde Emirdağ Belediyesi'nin yıllık tahmini gelir bütçesinin 16 milyon 361 bin TL. olduğu açıklandı. Bütçeyle ilgili hazırlanan dosya görüşülmek üzere Plan-Bütçe Komisyonuna sevkedildi. Plan-Bütçe Komisyonunda bulunan üyeler 5 iş günü içinde dosyayı inceleyerek dosya ile ilgili bir rapor tutacaklar. Plan-Bütçe Komisyonunda; Mesut Ünal, A.Kadir Şevik, Kadir Bilal, Halil Korkmazer ve V.Mete Uyar bulunuyor. Daha sonra meclis önümüzdeki Çarşamba yeniden toplanarak bu konuda oylama yapacak.

Meclisde görüşülen bir diğer konu ise Belediye bünyesinde çalıştırılmak üzere mimar-mühendis alımıydı. Emirdağ'da bu konuda çok fazla seçenek olmadığı ve Belediye bünyesinde çalışacak mimar-mühendis bulmakta zorluk çekildiği belirtilerek bu konuda ilçede yayın yapan yerel gazetelere ilan verilmesi kararlaştırıldı.

Belediyeye 9 Araç Alınacak

Daha sonra Belediyenin alacağı araçlarla ilgili Meclis Üyelerine bilgiler verildi. Belediyenin alacağı araçlar açıklandı. Buna göre Belediye, 1 itfaiye aracı, 2 damperli kamyon, 1 kepçe, 1 panelvan araç, 1 pickup türü araç, 30 kişililik 1 otobüs, 1 grayder, 1 silindir araç almaya Belediye Meclis Üyelerinin de bilgisinde ihtiyaç dahilinde almaya karar verdi. Alınacak araçların tamamının sıfır olacağı da toplantıda belirtildi.

Toplantı gündem dışı konuların da konuşulmasıyla sona erdi.