Belediye Bütçesi 12'de 12 Oyla Kabul Edildi

Gösterim: 2070

ilçemiz Belediye Meclisi dün saat : 14.00'de bütçe oylamasını yapmak üzere Meclis Odasında toplandı.

Belediye Meclis Toplantısına ilçemiz Belediye Başkanı Cengiz Pala, Belediye Meclis Üyeleri Halil Korkmazer, Kadir Bilal, A.Kadir Şevik, V.Mete Uyar, İbrahim Kızıltoprak, Savaş Garkın, Mesut Ünal, Hanefi Durmaz, Onur Keskin, Orbay Divrikli, Halil Rıfat Aydemir katıldılar.

12 Kişi Bütçeyi Kabul Etti

16 milyon 361 bin TL.'lik Belediye gelir bütçesi isim isim oylandı ve oylamaya katılan Belediye Başkanıyla beraber toplam 12 kişinin tamamı yeni bütçeye 'kabul' oyun verdiler. Sonrasında Belediyenin gider bütçesi oylamaya sunuldu ve burada da hem Belediye Başkanı hem de Meclis Üyeleri 'kabul' oyu kullandılar. Böylelikle Belediyenin 2010 yılı gelir ve gider bütçeleri meclisten geçmiş oldu.

Aralık Ayının 4'ünde Belçika'ya Gidiliyor

Belediye Meclisi bütçe oylamaları öncesinde ve sonrasında çeşitli konular da gündeme getirildi. İlçemiz Belediye Başkanı Cengiz Pala, Aralık ayının 4'ünde bir heyet oluşturularak heyetin yurtdışına gideceğini belirtti. Aralık ayının 4'ünde Belçika'daki Emirdağlılar gecesine gidecek olan heyette kimlerin olacağı da önümüzdeki günlerde netleşecek.

Emirdağ Belediyesinin su gelirleri ile ilgili de Meclis'te birtakım görüşmeler yapıldı. Emirdağ'da 11 bin kişinin su abonesi olduğu belirtilerek su konusunda büyükşehirlerdeki gibi kontörlü sisteme geçilmesinin faydaları konuşuldu.

Meclis Üyeleri ve Belediye Başkanı'nın gündeme getirdiği bir diğer konu ise Başkan ve Meclis Üyelerinin yurtdışına bir gezi planı yapması idi. Meclis Üyeleri ve Başkan'ın önümüzdeki günlerde yurtdışına bir gezi yapması planlanıyor.

Geçtiğimiz günlerde ilçemize gelen Hollanda heyetiyle ilgili de konuşan Başkan Pala, bu heyeti daha önce birilerinin ağırladığını ve buna da herkesin uyduğunu belirterek duruma tepki gösterdiğini dile getirdi. Yurtdışından gelen heyetlerin artık Emirdağ'da ağırlanacağını ve Emirdağ kültürünün bu kişilere anlatılacağını dile getiren Pala önceki durumdan rahatsızlık duyduğunu da belirtti.

Toplantıya katılan gazetecilerin bir talebi üzerine Başkan ve Meclis Üyeleri ilçemizdeki işyerlerinde sigara denetlemelerinin sıklaştırılması için zabıtaya da talimat verdi.

Kabul edilen bütçeye göre 2010 yılında tüm işyerlerinden 'pazar günü işyeri açma' harcı da alınacak.

Comments are now closed for this entry