Emirdağ Şehitler Ormanında Son Çalışmalar

Gösterim: 1853

Emirdağ Şehitler Ormanı için çalışmalar geçtiğimiz Mayıs ayından bu yana devam etmeydi.  Mayıs ayında yerleri hazırlanan ağaçlar dikilmeye başlanıldı. Yurt dışı gezisinde olan Başkan Pala bir açıklama gönderdi. Yaptığı açıklamada

“Ağaçlandırma modern şehirciliğin olmazsa olmazlarındandır. 2014 yılının mart ayında bizim görev süremiz sonra erecek ama bu şehir ormanı kalıcı olacak. Amacımız da şu gökkube de hoş bir seda bırakmak zaten..

Emirdağ yıllardan bu yana sosyal yaşam alanları açısından geri kalmış bir ilçeyken biz ilk iş olarak kentleşmeyi ön plana aldık. Hayal edilemeyenleri gerçekleştirdik. Çalışıyoruz. Çalışmaya devam edeceğiz. Bu bağlamda kent ormanı şehitler ormanı gibi sosyal yaşam alanları bozkıra mahkûm edilmiş. Edilmiş Emirdağ’ı yeşil bir görünüme kavuşturacak.

Hedefimiz Egenin şehirleşmesini tamamlamış vizyon ilçesi olmak bu yolda şehircilik adına yapılması gereken her şeyi yapacağız.

Ormanlar oluşturmayı başarabilirsek bu yalnızca bir sosyal yaşam alanı olarak kalmayacak uzun vadede Emirdağ’a maddi ve manevi katkılar sağlayacaktır.

Ormanlar iklimler üzerine bile etkili olduğu düşünülürse iklim değişikliklerinin doğal kaynakların giderek önem kazandığı dünyamızda bir parça da olsa Emirdağ’a bu anlamda katkı sağladık diyebiliriz.”

Edindiğimiz bilgiye göre 5500 adet ağaç 5 Aralık Cumartesi gelerek dikimler hız kazanarak çalışmalar yılbaşına tamamlanacak.

Comments are now closed for this entry