Güney'e Valilik Yolu

Gösterim: 1799
İlçemiz Kaymakamı Zekeriya Güney'e 30 Kasım 2009 tarihi itibariyle Valilik yolu açıldı.
Kaymakam güney 1. Sınıf mülki amir oldu
İçişleri Bakanlığı Encümeninin mülki amirlerin sınıf atlama kararı Resmi Gazete'nin birkaç gün önceki sayısında yayımlandı. Karara göre, 30 Kasım 2009 tarihinden itibaren 116 mülki amir, birinci sınıf mülki idare amirliğine yükseltildi. Halen ilçemiz Kaymakamlığı görevini yürüten Zekeriya Güney de birinci sınıf mülki idare amirliğe yükselen isimler arasında yer alıyor.
Güney'in birinci sınıf mülki amirliğe yükselmesinin ardından İçişleri Bakanlığı tarafından istendiği zaman Vali olarak atanabileceği belirtildi.
İlçemize 2007'de Atanmıştı
1971 yılında Samsun İli Kavak İlçesi Yenitoptepe Köyü'nde doğan Zekeriya Güney, ilkokulu aynı köyde Ortaokul ve Lise öğrenimini Ladik Akpınar Öğretmen Lisesi'nde tamamladı.1992 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. 1994 yılında Kaymakamlık mesleğine girdi.1996 yılında 8 ay süre ile İngiltere'ye gitti. Vekaleten Karabük-Eskipazar, Ankara-Evren, Asaleten de Giresun-Alucra, Ardahan-Posof, Malatya Hekimhan, Kastamonu Araç Kaymakamlığı görevlerini yürüttü. 29 Eylül 2007 kararnamesi ile Emirdağ'a atandı. Kaymakam Güney, evli ve iki çocuk babasıdır.

Comments are now closed for this entry