Toki Konutları Site Yönetiminden Açıklama

Gösterim: 4159
Toki tarafından inşaatları tamamlanan ve hak sahiplerine teslim edilen konutların site yönetim hizmetleri Toki iştiraki olan Emlak Yönetim Hizmetleri Ticaret A.Ş. tarafından yürütülmektedir. Konut Sahibi vatandaşlar bu durumu Toplu konut projesi gayri menkul satış sözleşmesinin 6. Maddesinde kabul etmişlerdir. Aşağıdaki eklerde bu maddeler bulunmaktadır.
Emlak Yönetim Hizmetleri A.Ş. tarafından yetkilendirilen Emirdağ Toki Site Yöneticisi Hanefi Durmaz yapmış olduğu açıklamada. “ Emirdağ Toki konutları Temmuz ayından  bu yana Emlak Yönetim Hizmetleri tarafından yönetilmektedir.  Temmuz ayından bu yana aidat alımları başlamıştır. Aidat karşılığı olarak 4 işçi ile birlikte yeşil alanların bakımı, ortak alanların temizliği ve ortak alanların elektrik, su gibi giderleri karşılanmaktadır. Bu nedenle Villa tipi evlere 48 Tl, apartman dairelerine de 28 Tl aidat düşmektedir. Ayrıca Apartman ve Villa sahiplerinden bir defaya mahsus ortak gider avansı 65 Tl alınmaktadır.
Ortak Gider avansı ve aylık aidatlar Vakıfbank 458-00158007296253527 Nolu Afyonkarahisar Emirdağ Toki Konutları site yönetimi hesabına yatırılması gerekmektedir. Vatandaşlarımızın mağdur duruma düşmemesi için aidatları zamanında yatırmalarını rica ediyorum. Kat mülkiyeti kanunu 20. Maddesi ekte sunulmuştur. Orada görüleceği üzere maddenin c fıkrası son cümlesinde “… gider ve avans payını ödemekten kaçınamaz.” Bu kanuni haktan doğan aidat Borcu konusunda vatandaşlarımızın gerekli hassasiyeti göstermelerini rica ediyorum.” Dedi.
Ayrıca kış mevsiminde olmamızdan dolayı özellikle villa tipi evlerde hak sahibi olup da oturmayanların su saatlerini her hangi bir donma ve patlamaya karşı emniyete almaları gerekmektedir.Comments are now closed for this entry