İmamhatiplilere Burs Sistemi Geliyor !

Gösterim: 1718
Emirdağ İmam Hatip Lisesi mezunları okullarına gereken ahde-vefa örneğini en güzel şekilde göstermeye çalışmaktadırlar.
Okul yönetimine ve öğrencilere her zaman destek ve yardımlarını esirgemeyen,mezunlar adına web sitesi kurulmasını sağlayan ve yöneten Mustafa Morca sitede yapmış olduğu açıklamada;"
Okulumuz öğrencilerinin sıkıntılarını giderebilmek , onların daha güzel eğitim alabilmeleri için  BURS SİSTEMİ oluşturmaya  gerek duyulmuştur.
Bilindiği üzere ülkemiz şartlarında çocuklarının  eğitim ve öğretim alabilmesi  dar gelirli aileler için çok zor olduğu hepimiz tarafından bilinmektedir.Okulumuz öğrencilerinin % 90 köyde yaşamaktadır , gelir düzeyleri  malesef zayıf olduğu için ,   okul ihtiyaçlarını karşılamakta zorluk çekmektedirler.
Öğrencilerimize  her ay düzenli olarak burs verilecektir .
   Özellikle eğitim ve öğretim konusunda ,  ilim almaya çalışan bu  gençlerimize sahip çıkarak , gerçek hizmeti yapmış olacağız.Geçmiş  yıllarda bu okulda okumuş öğrencilerimiz daha iyi bileceklerdir ki o dönemlerde okuyabilmek bir hayli zordu , nedeni ise tek başlarına  herşeyi yapmaya çalışmışlar , bunun yanı sıra inşaatlarda işcilik yapıp harçlıklarını çıkartmaya  hatta köydeki ailelerine destek olmaya çalışmışlardır,günümüz şartlarında okulumuza ait olan bir PANSİYON mevcuttur.
Eskiye oranla zorluklar azalmıştır,
 Ancak ; Hemen aklımıza şöyle bir fikir gelebilir, "pansiyonda kalıyorlar ne sorunları olabilir ?" pansiyon sadece erkek öğrenciler için olup  sadece barınmaları sağlanmaktadır.Okulumuzda köyden gelerek okumaya çalışan kız öğrencilerimiz de bulunmaktadır  , çok zor şartlarda eğitimlerine devam etmeye çalışmaktadırlar. Ayrıca öğrencilerin elbise , ayakkabı , eşofman v.s gibi giyim konusunda da ciddi sıkıntıları bulunmaktadır.İlçemiz de hayırsever esnaf ve vatandaşlarımız tarafından yardımlar yapılmakta ancak bu yardımlar yeterli değildir.Yurtiçi ve yurt dışındaki duyarlı  insanlarımızın DESTEK  vermelerini bekliyoruz.                            
   Öğrencilere yapacağınız yardımlar sadece öğrenci ile sizin aranızda olacak , isterseniz öğrencilerimizin hertürlü ( okul içi ve okul dışı ) bilgilerini  size verebiliriz.
Bu konuda yardım ve destek olmak isteyenler için ;

  İRTİBAT:

Okul Telefon : 00 90 272 441 23 21

Müdür   : 00 90 542 575 98 63 (Zekeriya Koçak)

Belçika : 00 32 484 56 46 48 (Mustafa Morca)
00 32 475 417 404  (Fatih Özdilek)

web adres  : http://emirdagihl.meb.k12.tr/                                                
http://www.emirdagimamhatip.tr.gg/

E-mail : This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir

Comments are now closed for this entry